„Dneska jsem dostala druhé ocenění, sloužím totiž dvacet let. Je to hezký pocit," řekla po ceremoniálu například Milena Růžičková.

Ocenění pak putovalo také na dopravní policii, dalšího se dočkali i v Němčicích nad Hanou. Policisté z celého Prostějovska si pak vyslechli od Tomáše Lansfelda jen chválu.

„Tento územní odbor patří vůbec k nejlepším v kraji. Chtěl bych tak poděkovat za jejich práci nejen oceněným, ale všem policistům," sdělil přítomným krajský policejní ředitel. Po jeho slovech pak kromě předávání následovaly také hudební vložky. Svou chvíli slávy si tak mohli muži a ženy zákona užít například při tónech akordeonu.

Práci policistů však nevyzdvihli jen jejich nadřízení. Ke slovu se dostal také poslanec Pavel Holík, který připomenul důležitost spolupráce státní policie s městskými strážníky a záchrannou službou.

Desítky policistů z Prostějovska jsou po čtvrtku bohatší o medaili, případně plaketu. Ocenění dostali za léta služby, aktivní přístup k práci i příkladné velení svým podřízeným.

„Práce je to náročná a v dnešní, trochu nejisté, době navíc stále potřebnější," řekl k důležitosti policejní práce. O nelehké době však mluvil také velitel prostějovského obvodu Pavel Novák.

„Výzvou do dalších let je pro policii naplňování beze zbytku jejího poslání. Doba není úplně jednoduchá. O to jsem radši, že je policie vždy lidem nablízku a to nejen kvůli řešení trestných činů, ale také například v případě metylové kauzy či povodní," sdělil mimo jiné prostějovský policejní velitel. Během dopoledne sám získal ocenění, tentokrát z rukou velitele olomoucké vojenské policie.

Ocenění policisté

Medaile policejního prezidenta „Za věrnost III. stupně":

Robert ŠEMNICKÝ

Medaile policejního prezidenta „Za věrnost II. stupně":

Kamil JELÍNEK

Michal KOVÁČIK

Radim OŠLEJŠEK

Martin SPURNÝ

Marek STROUHAL

Tomáš VÍTEK

MilenA KUBÍČKOVÁ

Oldřich RŮŽIČKA

Milan ŠVEC

Martina DOSTÁLÍKOVÁ

Daniel KUCHAŘ

Medaile ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky:

Rudolf KAPLÁNEK

Medailemi územního odboru Prostějov:

Josef HORNISCHER

Leoš KLUČKA

František LORENC

Pamětní odznak územního odboru Prostějov za aktivní spolupráci odborem:

Jiří VANĚČEK

Pavel ROZSÍVAL

Pamětní plaketa jako ocenění spolupráce, výsledků i vedení oddělení:

Jiří GRULICH

Petr KOČÍŘ

Kamil JELÍNEK

František RICHTER

Josef FRANC

Leoš NAVRÁTIL