Společně se spolužáky dívka zakončila rok o týden dříve. Z určické základní školy se totiž stane staveniště. Obec se rozhodla, že do stárnoucí školní budovy investuje nemalé prostředky.

"Budeme rekonstruovat kmenové třídy, tedy například učebny zeměpisu, fyziky či jazyků. Zároveň bude nově celá škola bezbariérová," prozradil starosta obce Petr Kouřil. Novinky se přitom nedotknou jen určických obyvatel. Škola je totiž spádovou pro celou oblast.

Co konkrétně pak za největší přínos na rekonstrukci za zhruba šest a půl milionů korun považuje sdělila ředitelka školy Marcela Melková.

"Dosud nám chyběla chemická laboratoř. Navíc získáme také nové, moderní vyučovací pomůcky. Zejména si slibuji, že investice podpoří výuku přírodních věd," konstatovala ředitelka.

Zatímco tak někteří z lidí hovořících na čtvrteční slavnosti zadoufali v proslovech, že se navzájem ještě uvidí, poznají, přinejmenším to druhé nemusí být vůbec jednoduché. V budoucnu je totiž možné, že absolventi určické školy budovu skutečně stěží poznají.

"Chystáme se ještě například na rekonstrukci tělocvičny. Navíc postupně navyšujeme kapacitu, za dva roky to bylo o čtyřicet žáků," dodala totiž Marcela Melková. Společně s obcí navíc chystá další velkou investiční akci: vznik zcela nové budovy školky v těsném sousedství základní školy.

Ilustrační foto.
Pošta v centru na tři dny zavře. Kvůli rekonstrukci