VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Prioru se stane Zlatá brána. PODÍVEJTE SE

Prostějov /VIZUALIZACE, ANKETA, ROZŠÍŘENO/ – Novou tvář prostějovského Prioru představila v úterý na tiskové konferenci společnost Prior IK. Obchodní dům by měl být vzdušnější, s větší nákupní plochou a zvenčí jej dokonce ubude

1.11.2011 27
SDÍLEJ:

Vizualizace budoucí podoby Prioru v ProstějověFoto: Prior IK, a. s.

„Se započetím rekonstrukce počítáme v příštím roce. Už ale víme, že to nebude v prvním pololetí,“ uvedl jednatel společnosti Adolf Vlk. Přestavba, která podle něj přijde na zhruba sto milionů by měla trvat devět měsíců.

Ze skladů budou obchody

Zcela jiná podoba čeká zákazníky hlavně uvnitř.

„Dům byl postaven v sedmdesátých letech a odpovídal tehdejšímu způsobu distribuce zboží. Prodejní a skladová plocha jsou stejně velké. Tak velké sklady jsou ale dnes už zbytečné. Proto část z nich přeměníme na prodejní plochu. Chceme využít i nejvyšší podlaží, kde jsou dnes kanceláře a prázdné zastřešené atrium,“ popsal změny Vlk.

Otevřeno i v neděli

Nyní má tak Prior k dispozici něco přes tři tisíce metrů prodejní plochy, ta by se po rekonstrukci měla zdvojnásobit.

„Zároveň se také chystáme prodloužit i provozní dobu, takže bude otevřeno i o sobotách a nedělích,“dodal jednatel Prioru.

Spojení s tržnici

Ačkoli se to zdá nemožné, chce společnost novým uspořádáním interiéru navázat i na historickou zástavbu, která zde byla dříve.

„Z míst, kde je dnešní pekárna vedla Vetešnická ulička k současné nákladové rampě. A od dnešního hlavního vchodu vedla do stejného prostoru ulička Úzká. A právě směrem k současné tržnici chceme otevřít další vchod a třetí u dnešní pekárny. Lidé tak budou moci obchodním domem projít zhruba po stejných trasách, kudy se dřív chodilo ulicemi,“ vysvětlil Vlk.

Jedna terasa zmizí, druhá se objeví

Pekárna i balkón, který tvoří její střechu a zároveň terasu vietnamského občerstvení zmizí úplně.

„Rozhodli jsme se jej zbourat a posunout tak fasádu opticky o dva a půl metru od historických budov. V nejvyšším patře obchodního domu počítáme ale s novou restaurací, která by měla mít terasu nad dnešní zásobovací rampou,“ uvedl Vlk.

Billa bude mít víc místa

Uvnitř nové obchodní galerie najdou lidé i Billu.

„Ta bude ale od hlavního vchodu po levé straně. také počítáme asi s trojnásobnou plochou oproti dnešní,“ uvedl Adolf Vlk.

"Nová Vaňkovka"

V patrech, kam se zákazníci svezou po eskalátorech pak budou jednotlivé obchody. „Vznikne tak vlastně obchodní galerie. Slyšli jsme i názor, že je to taková malá Vaňkovka. To se nám velmi líbí, protože brněnská obchodní galerie Vaňkovka je jeden z velmi úspěšných projektů poznamenal Vlk.

Tam, kde jsou sklady bude také prodejní plocha. Šedivá fasáda obrácená ke kostelu a faře by se tak měla změnit ve výlohy. Lidé, kteří chodí do kostela se však nemusí bát, že nebudou mít kde zaparkovat kolo.

„Stání pro kola chceme v tomto místě zachovat, už proto, aby nám je lidé neopírali o výklady. Parkoviště pro kola bude také v místech podloubí u Husserlova náměstí,“ slíbil Vlk. Podloubí by mělo ostatně zmizet celé.

Místo betonu sklo

Zvenčí bude nejvýraznější změnou nová podoba fasády.

„Současný beton a mozaiky by mělo nahradit v daleko větší míře sklo. S památkáři jsme se ale dohodli, že prosklené plochy nebude více než padesát procent,“ uvedl jednatel Prioru.

Památkáři jsou s novou podobou Prioru spokojeni zatím tak napůl.

„Co se nám líbí je celková hmota té budovy. Uvolnění pohledu odbouráním balkonu je samozřejmě pozitivní. O čem ještě jednáme je provedení fasády, z jakých bude materiálů a jak bude provedená,“ podotkla městská památkářka Jitka Vybíralová.

Malba na omítce

Na vizualizacích je patrný i další prvek, který by měl upomínat na historii. Nároží náměstí Svatopluka Čecha a Demelovy ulice by měla ozdobit historická fotografie s pohledem na zakrytý kostel. „To je ale právě zase součást fasády o jejíž podobě budeme jednat s památkáři. Pokud tam bude, tak zřejmě jako malba na omítce,“ prohlásil jeden z tvůrců nové podoby Prioru, architekt Likáš Gelnar z ostravské kanceláře Kania.

Zlatá brána

Do historického kontextu chce nová obchodní galerie zapadnout i svým názvem. Logo prioru by totiž mělo zmizet.

„Pro obchodní galerii jsme vybrali název Zlatá brána. Ten má upomínat jednak na bránu, podle které nese jméno sousední ulice a jednak na dům U zlaté studny, který stojí nedaleko,“ řekl jednatel Prioru Adolf Vlk. Pamětníkům zlato v názvu připomene i hostinec U zlaté bečičky, který stával přibližně v místech dnešního hlavního vchodu do Prioru.

Vizualizace budoucí podoby Prioru

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_01_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_01.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_03_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_03.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_05_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_05.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_04_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_04.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#

Plán nového přízemí

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_prior_09_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_prior_09.jpg|Plán přízemí Prioru po rekonstrukci#

Pro srovnání

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_foto_pred_stavbou2_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_foto_pred_stavbou2.jpg|Archivní foto - před stavbou Prioru#
Archivní foto - před stavbou Prioru
#nahled|https://g.denik.cz/59/60/prior_09_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/60/prior_09.jpg|Prior v Prostějově#
Prior - současnost
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_027878_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_027878.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
Prior - budoucnost

Autor: Pavel Moš

Nahravá se anketa
1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 14 900 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci *PRACOVNÍCI PRO ZPRACOVÁNÍ MASA - KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: JEDNÁ SE O KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ DO 90 DNŮ. Osobní kontakt pouze po tel. domluvě Ing. Sedlář tel.: 775 404 104 (v době Po-Pá 9:00-16:00 hod.). Požadavky: vhodný zdravotní stav, zručnost - práce s masem. Náplň práce: zpracování masa - porážka, bourárna. PD: 6:00-14:00 hod., 14:00-22:00 hod., 22:00-6:00 hod. Pracoviště: Makovec a. s., Smržická 537, Kostelec na Hané.. Pracoviště: Ttt-neres s.r.o. - kostelec na hané, Smržická, č.p. 537, 798 41 Kostelec na Hané. Informace: Josef Sedlář, +420 775 404 104.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 145 Kč

Provozní elektromechanici Provozní elektromechanici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 145 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, -opravy mechanických, elektrických a elektronických částí strojů, zařízení a robotů , -výroba a montáž různých jednoduchých elektrických prvků , - provádění analýz příčin poruch a navrhování nápravných opatření , -průběžná preventivní údržba strojů a veškerého strojního zařízení, -ovládání strojů a zařízení v rozsahu potřebném pro údržbářské úkony, - vedení dokumentace týkající se oprav a preventivní údržby, -spolupráce s externími servisními pracovníky při uvádění nových strojů a zařízení do provozu a při jejich opravách, -sledování nákladů na údržbu, , Požadujeme:, -SOU nebo SŠ v oboru elektro (slaboproud výhodou)popř. jiné strojírenské vzdělání, -vyhláška 50, § 6 podmínkou, vyšší výhodou , -praxe v údržbě a opravách elektrických zařízení podmínkou, - zkušenosti s údržbou vstřikolisů, NC/CNC strojů, výhodou, -dobrá orientace v technické dokumentaci , -komunikační a organizační schopnosti, -aktivní vystupování a komunikace s ostatními subjekty firmy, -schopnost samostatně se rozhodovat a řešit problémy, , Nabízíme:, -motivující finanční ohodnocení, HPP, -zázemí stabilní společnosti, -zaměstnanecké benefity a motivující odměnu, -možnost osobního růstu. Pracoviště: Kp - kopro s.r.o., Průmyslová, č.p. 3143, 796 01 Prostějov 1. Informace: Martina Holubíková, +420 731 152 542.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 400 Kč

Prodavači potravinářského zboží VEDOUCÍ PRODEJNY. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 23500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Životopis zašlete na e-mail jahnova.jitka@cba.cz. Více informací sdělí paní Jahnová tel.: 777 750 279 (v době Po-Pá 8:00-14:00 hod.). , Požadavky: praxe v oboru alespoň 2 roky, dobré komunikační schopnosti a zkušenosti s provozem maloobchodu, organizační dovednosti a vedení kolektivu zaměstnanců, spolehlivost, pečlivost, samostatnost a odpovědnost. Vstřícné a korektní jednání se zákazníky, základní dovednosti na PC, trestní bezúhonnost. Nabízíme: zázemí stabilní společnosti. Pracoviště: Potraviny CBA, Tylova č.p. 1507/52, Prostějov. Pracoviště: Folget, spol. s r.o.., Tylova, č.p. 1507, 796 01 Prostějov 1. Informace: Jitka Jahnová, +420 777 750 279.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 90 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě OBSLUHA STROJŮ / PRACOVNÍCI EXPEDICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě paní Prýglová tel.: 736 626 086 (v době 8-15 hod.) nebo email lucie@zolikovaprace.cz. Hledáme uchazeče pro pozici obsluhy strojů v železárenském průmyslu., Požadavky: ochota pracovat, 100% zdravotní stav podmínkou - nutno podstoupit audiovyšetření, zručnost, spolehlivost, zodpovědný přístup k práci. , Náplň práce: používání pneumatické páskovačky k zajištění drátů, rovnání drátů na určených strojích (zaučení samozřejmostí). Zřízený vazačský a jeřábnický průkaz (i propadlý) výhodou. Doba určitá s možností prodloužení. Pracoviště: Prostějov. Pracoviště: Žolíková práce s.r.o. bulharská 36, Bulharská, č.p. 3275, 796 01 Prostějov 1. Informace: Lucie Prýglová, +420 736 626 086.


Trenér 1.SK Prostějov Oldřich Machala
14

Jasný cíl pro jaro. Chceme postoupit, hlásí fotbalový Prostějov

Hlavní nádraží v Prostějově

Tragédie na nádraží. Vlak zde zabil člověka, přejely ho tři vagony

Kam o víkendu? Na krasobluslařky, jarmark i obrovu nohu

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Prostějovsku.

Na vlastní kůži! Návštěva protidrogového vlaku byla silným zážitkem

Je čtvrtek a na prostějovské hlavní nádraží přijel protidrogový vlak. Já jsem se rozhodl, že se přidám k jeho návštěvníkům a v rámci reportáže jej navštívím. Z ohlasů na internetu a z povídání mého kolegy tuším, že mě čeká nevšední zážitek, a tak se odpoledne s chutí vydávám směrem k nádraží.

Opel porazil staříka na kole. Ten skončil v nemocnici

Srážku auta s cyklistou řeší po čtvrtku prostějovští policisté. Zjišťují příčiny nehody z křižovatky ulic Bulharská a Dr. Horáka, k níž došlo před půl čtvrtou odpoledne.

Magistrát chystá investice na nádraží. To bude nově zastřešené a bezbariérové

Hned několik změn čeká v budoucnu cestující v Prostějova. Zejména pak ty, kteří využívají příměstských autobusů. Vedení města totiž představilo plán úprav nynějšího autobusového terminálu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT