VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Prioru se stane Zlatá brána. PODÍVEJTE SE

Prostějov /VIZUALIZACE, ANKETA, ROZŠÍŘENO/ – Novou tvář prostějovského Prioru představila v úterý na tiskové konferenci společnost Prior IK. Obchodní dům by měl být vzdušnější, s větší nákupní plochou a zvenčí jej dokonce ubude

1.11.2011 27
SDÍLEJ:

Vizualizace budoucí podoby Prioru v ProstějověFoto: Prior IK, a. s.

„Se započetím rekonstrukce počítáme v příštím roce. Už ale víme, že to nebude v prvním pololetí,“ uvedl jednatel společnosti Adolf Vlk. Přestavba, která podle něj přijde na zhruba sto milionů by měla trvat devět měsíců.

Ze skladů budou obchody

Zcela jiná podoba čeká zákazníky hlavně uvnitř.

„Dům byl postaven v sedmdesátých letech a odpovídal tehdejšímu způsobu distribuce zboží. Prodejní a skladová plocha jsou stejně velké. Tak velké sklady jsou ale dnes už zbytečné. Proto část z nich přeměníme na prodejní plochu. Chceme využít i nejvyšší podlaží, kde jsou dnes kanceláře a prázdné zastřešené atrium,“ popsal změny Vlk.

Otevřeno i v neděli

Nyní má tak Prior k dispozici něco přes tři tisíce metrů prodejní plochy, ta by se po rekonstrukci měla zdvojnásobit.

„Zároveň se také chystáme prodloužit i provozní dobu, takže bude otevřeno i o sobotách a nedělích,“dodal jednatel Prioru.

Spojení s tržnici

Ačkoli se to zdá nemožné, chce společnost novým uspořádáním interiéru navázat i na historickou zástavbu, která zde byla dříve.

„Z míst, kde je dnešní pekárna vedla Vetešnická ulička k současné nákladové rampě. A od dnešního hlavního vchodu vedla do stejného prostoru ulička Úzká. A právě směrem k současné tržnici chceme otevřít další vchod a třetí u dnešní pekárny. Lidé tak budou moci obchodním domem projít zhruba po stejných trasách, kudy se dřív chodilo ulicemi,“ vysvětlil Vlk.

Jedna terasa zmizí, druhá se objeví

Pekárna i balkón, který tvoří její střechu a zároveň terasu vietnamského občerstvení zmizí úplně.

„Rozhodli jsme se jej zbourat a posunout tak fasádu opticky o dva a půl metru od historických budov. V nejvyšším patře obchodního domu počítáme ale s novou restaurací, která by měla mít terasu nad dnešní zásobovací rampou,“ uvedl Vlk.

Billa bude mít víc místa

Uvnitř nové obchodní galerie najdou lidé i Billu.

„Ta bude ale od hlavního vchodu po levé straně. také počítáme asi s trojnásobnou plochou oproti dnešní,“ uvedl Adolf Vlk.

"Nová Vaňkovka"

V patrech, kam se zákazníci svezou po eskalátorech pak budou jednotlivé obchody. „Vznikne tak vlastně obchodní galerie. Slyšli jsme i názor, že je to taková malá Vaňkovka. To se nám velmi líbí, protože brněnská obchodní galerie Vaňkovka je jeden z velmi úspěšných projektů poznamenal Vlk.

Tam, kde jsou sklady bude také prodejní plocha. Šedivá fasáda obrácená ke kostelu a faře by se tak měla změnit ve výlohy. Lidé, kteří chodí do kostela se však nemusí bát, že nebudou mít kde zaparkovat kolo.

„Stání pro kola chceme v tomto místě zachovat, už proto, aby nám je lidé neopírali o výklady. Parkoviště pro kola bude také v místech podloubí u Husserlova náměstí,“ slíbil Vlk. Podloubí by mělo ostatně zmizet celé.

Místo betonu sklo

Zvenčí bude nejvýraznější změnou nová podoba fasády.

„Současný beton a mozaiky by mělo nahradit v daleko větší míře sklo. S památkáři jsme se ale dohodli, že prosklené plochy nebude více než padesát procent,“ uvedl jednatel Prioru.

Památkáři jsou s novou podobou Prioru spokojeni zatím tak napůl.

„Co se nám líbí je celková hmota té budovy. Uvolnění pohledu odbouráním balkonu je samozřejmě pozitivní. O čem ještě jednáme je provedení fasády, z jakých bude materiálů a jak bude provedená,“ podotkla městská památkářka Jitka Vybíralová.

Malba na omítce

Na vizualizacích je patrný i další prvek, který by měl upomínat na historii. Nároží náměstí Svatopluka Čecha a Demelovy ulice by měla ozdobit historická fotografie s pohledem na zakrytý kostel. „To je ale právě zase součást fasády o jejíž podobě budeme jednat s památkáři. Pokud tam bude, tak zřejmě jako malba na omítce,“ prohlásil jeden z tvůrců nové podoby Prioru, architekt Likáš Gelnar z ostravské kanceláře Kania.

Zlatá brána

Do historického kontextu chce nová obchodní galerie zapadnout i svým názvem. Logo prioru by totiž mělo zmizet.

„Pro obchodní galerii jsme vybrali název Zlatá brána. Ten má upomínat jednak na bránu, podle které nese jméno sousední ulice a jednak na dům U zlaté studny, který stojí nedaleko,“ řekl jednatel Prioru Adolf Vlk. Pamětníkům zlato v názvu připomene i hostinec U zlaté bečičky, který stával přibližně v místech dnešního hlavního vchodu do Prioru.

Vizualizace budoucí podoby Prioru

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_01_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_01.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_03_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_03.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_05_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_05.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_04_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_04.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#

Plán nového přízemí

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_prior_09_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_prior_09.jpg|Plán přízemí Prioru po rekonstrukci#

Pro srovnání

#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_foto_pred_stavbou2_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_foto_pred_stavbou2.jpg|Archivní foto - před stavbou Prioru#
Archivní foto - před stavbou Prioru
#nahled|https://g.denik.cz/59/60/prior_09_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/60/prior_09.jpg|Prior v Prostějově#
Prior - současnost
#nahled|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_027878_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/da/prior_vizualizace_od_prostejov_092011_027878.jpg|Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově#
Prior - budoucnost

Autor: Pavel Moš

Nahravá se anketa
1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍCI + ŘIDIČI VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup dle dohody. Osobní kontakt po telefonické nebo emailové domluvě Ing. Kovaříková tel. 777 031 171, kovarikova@globalrecycling.cz., Požadujeme: podmínkou zkušenosti s obsluhou manipulační techniky, SAMOSTATNOST, ZODPOVĚDNOST, pečlivost, spolehlivost, platný průkaz VZV výhodou., Uchazeč na této pozici bude zodpovědný za organizaci příjmu/výdeje materiálu vč. zajištění příslušné interní evidence, bude mít zodpovědnost za plnění stanovených úkolů a cílů a zodpovědnost za svěřený okruh pracovníků. PD: Po-Pá 6:00-14:30hod. Pracoviště: Klenovice na Hané 292. Nabízíme: práci v ryze české společnosti, jistotu zaměstnání.. Pracoviště: Global recycling a.s., klenovice na hané, 798 23 Klenovice na Hané. Informace: Zuzana Kovaříková, +420 777 031 171.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 30 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti pojišťovnictví MANAŽER/KA ROZVOJE OBLASTNÍ KANCELÁŘE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup dohodou. Životopis a motivační dopis zasílejte na e-mail petra.valcharova@generali.com. , Náplň práce: pro stávající obchodní tým hledáme manažera rozvoje obchodní skupiny. Preferujeme člověka s obchodními i manažerskými zkušenostmi. Očekáváme zaslání motivačního dopisu se zaměřením na získané zkušenosti a vize týkající se osobního rozvoje. , Nabízíme: nadstandardní způsob odměňování, práce v zavedené oblastní kanceláři, příjemné pracovní prostředí, podíl na zisku, podílová provize za rozvoj. Pracoviště: Vojáčkovo nám. 11, Prostějov. Pracoviště: Generali pojišťovna a.s. pracoviště prostějov, Vojáčkovo nám., č.p. 4174, 796 01 Prostějov 1. Informace: Petra Valchářová, .

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 17 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě OPERÁTOR/KA VÝROBY - DPČ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt a více informací po tel. domluvě sdělí paní Močáryová tel.: 737 016 025 (volat Po-Ne 8:00-20:00 hod.) nebo e-mail mocaryova@e-pragma.cz. Výběrové řízení proběhne dne 27.6.2018. , Lehká, nenáročná práce v automobilovém průmyslu. Moderní, čistá hala. Požadujeme: pracovitost, zodpovědnost, ochotu pracovat ve třísměnném provozu 8 hodinové směny - ranní, odpolední a noční. Pouze pondělí až pátek, volné víkendy. , Nabízíme: mzda 102 Kč na hodinu + zákonné příplatky, bydlení, 2.500 Kč příspěvek na zajištěné bydlení pro vzdálené uchazeče. Pracoviště: Průmyslová 14, Prostějov. Pracoviště: Pragma personální agentura s.r.o. - průmyslová 14, Průmyslová, č.p. 4259, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kateřina Močáryová, +420 737 016 025.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 27 000 Kč

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech SMĚNOVÍ KONTROLOŘI. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Strukturovaný životopis s průvodním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte zasílejte na adresu: kariera@linaplast.cz. Více informací sdělí paní Škrabalová tel.: 583 037 124 (v době 8:00-16:00 hod.)., Požadujeme:, - SŠ vzdělání s maturitou technického směru, - 2 roky praxe, - Znalost čtení výkresové dokumentace, - Uživatelská znalost PC, - Znalost IS Palstat - výhodou, - Znalost postupů měření ručními měřidly, - Znalost metodiky SPC, MSA, Náplň práce: řídit se systémem kvality zavedeným ve společnosti, uvolnění/neuvolnění výroby prostřednictvím 1. uvolněného kusu, průběžná kontrola dílů dle kontrolních plánů, identifikace nalezených neshod, provádění a zaznamenávání výsledků předepsaných měření dle KP, provádění vstupní kontroly a značení expedičního balení předepsaným způsobem, dodržovat zásady OŽP a předcházet jeho znečištění., Nabízíme: práci v prosperující české firmě, přátelský kolektiv, 25 dní dovolené, plně hrazené stravenky, příspěvek na dopravu, firemní benefity (prémie, firemní akce, bonusy při životních a pracovních jubileích, flexipassy), docházkový bonus 2 000 Kč, firemní parkoviště, zaškolení pro danou pozici, možnost karierního růstu, pracovní poměr na dobu neurčitou.. Pracoviště: Linaplast s.r.o., Sportovní, č.p. 313, 798 12 Kralice na Hané. Informace: Kontakt, .


Olomoucký půlmaraton1. S. Kiprop (Keňa) 1:00:15
7

Vrabcová Nývltová v Olomouci zazářila. Padl i rekord trati

VELKOLEPÉ OSLAVY. Ke 120 letům aktivního působení přijeli želečským hasičům pogratulovat i sbory z okolí.
29

Hasiči v Želči velkolepě oslavili 120 let existence

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Kam o víkendu? Na parádní festivaly, pohádkový les i sraz škodovek

Pravidelná porce tipů kam vyrazit o víkendu na Prostějovsku. Vyberte si!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT