„To je přesně takový zápas, kdy hrajete dobře a nakonec máte strach o vítězství," oddechl si po zápase prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Prostějov na Slunetu vlétl a hned v úvodu utkání vedl po Palyzově proměněné trojce 15:5. Svůj náskok nadále zvyšoval a další trojkou od Tomance vedl ke konci první čtvrtiny dokonce o dvacet bodů. Bodový rozdíl vydržel až do konce první části a Orli ji vyhráli poměrem 32:12.

Špatného vstupu do utkání si byl vědom i kouč Ústí nad Labem Antonín Pištecký.

„Když jsme se připravovali na tento zápas, tak jsme chtěli eliminovat hlavně útočnou sílu perimetrové trojice Palyza, Marko, Dokoupil a nechat tak více prostoru na střelu z dálky podkošovým hráčům. Nicméně po pár minutách utkání jsme mohli tyto taktické přípravy hodit do koše," nastínil situaci na začátku utkání.

Začátek druhé čtvrtiny vyšel lépe hostům. Ti stáhli ztrátu na dvanáct bodů, na víc se však nezmohli. Prostějov včas zabral a vzal si svůj náskok z první čtvrtiny po trojce Kulona zpět. Do šaten v polovině utkání šli Orli s 21bodovým náskokem 55:34.

Dramatu nenasvědčovalo ani dějství třetí, po kterém šlo Ariete, teď už bez vyfaulovaného Součka, s náskokem do finální fáze zápasu s dvacetibodovým rozdílem.

V té ale dominovali hosté, kteří si za tuto čtvrtinu připsali 34 bodů a Prostějované jen 16. V dramatické koncovce se Orli museli navíc obejít bez druhého vyfaulovaného hráče Michala Norwy, jenž prožíval do té doby povedený zápas a byl vyhlášen hráčem utkání.

V posledních třech minutách však Orli pustili svého soupeře na rozdíl maximálně čtyř bodů, který pak hosté dokázali korigovat jen jedním proměněným košem.

„Vlivem toho, že máme nemocné, kteří už nemohli hrát, jsme šli do úzké rotace a mysleli jsme si, že to nějak dohrajeme. Od půlky oni začali hrát vabank, napadali jim tam úspěšné střely, spoustu šestek si vymodlil Igrutinovič a nám se až tak nedařilo," viděl příčiny dramatické koncovky prostějovský lodivod.

„Nicméně dobrý výkon, jen mě mrzí tolik obdržených bodů na domácí palubovce, ale počítá se vítězství," dodal nakonec Choleva.

Prostějov – Ústí nad Labem 92:90 (32:12, 23:22, 21:22, 16:34)

Nejvíce bodů: Palyza 22, Norwa 16 Slezák, Tomanec 12 – Igrutinovic 23, Pecka 16, Smith 11.