„O víkendu nám v Pardubicích poběží hned 15 koní. Takový počet tu ještě nebyl,“ hlásí trenér Stanislav Popelka.

Podle něj bude o úspěchu rozhodovat kromě aktuální formy koní také povrch na závodní dráze, počasí a hlavně štěstí.

„Když se koně nezamotají do nějakého karambolu, tak věřím, že nám mohou udělat radost slušným umístěním. Snad to bude tedy víkend, který si užijeme, potěší nás výsledky a nepřidělá nám moc vrásek na čele,“ nechal se slyšet Popelka s tím, že jak na tom koně jsou s formou ukáží už sobotní dostihy, coby předzvěst slavného nedělního klání.

DVA KONĚ PŘÍMO VE VELKÉ

Do Velké jsou z Hvozdu přihlášeni hned dva koně.

Za prvé se na svou poslední Velkou chystá ostřílený harcovník Universe of Gracie.

„Tento třináctiletý valach si toho za svou kariéru naběhal už dost. Nejlepšího výsledku dosáhl ve Velké v roce 2015, kdy skončil na třetím místě. Pro něj by letošní Pardubická měla být takovým rozloučením s kariérou, pak jej v příštím roce zřejmě čeká už zasloužený důchod,“ zmínil se trenér Popelka.

Universe of Gracie nastupuje na Velkou s aktuálním kurzem 100:1 na vítězství.

VICODY MÁ SLUŠNÉ ŠANCE

To druhý hvozdecký koník Vicody má daleko větší šance a ambice. Tento devítiletý hnědák byl podle trenéra Popelky směřován v přípravě letos právě k Velké pardubické.

„Jeví se velmi dobře, ale ukáže se, co sním udělá dalších 1100 metrů navíc oproti kvalifikačnímu dostihu. Já věřím, že to ustojí,“ říká Popelka s tím, že hodně záležet bude i na stavu dráhy a počasí. Vicody má totiž podle něj radši měkkou půdu a trochu blatíčka, přičemž o víkendu to spíš vypadá na pevnější terén.

Nyní (ve středu) se dá na Vicodyho vítězství vsadit v kurzu 15:1, což je šestý nejnižší kurz mezi přihlášenými koni.

Z HVOZDU VYPRAVÍ AUTOBUS FANOUŠKŮ

Vsadit se na něj budou moci i fanoušci z Hvozdu, kteří tradičně vyrazí na závody autobusem.

„Už jej máme téměř plně obsazený, zbývají poslední volná místa,“ hlásí hvozdecký starosta Josef Šmíd.

„Samozřejmě víc věříme právě Vicodymu a budeme mu i dalším koním od nás fandit o sto šest. Hlásí pěkné počasí, tak věříme, že si to jako diváci pěkně užijeme,“ svěřil se starosta Šmíd s tím, že kdo nepojede přímo na závodiště, bude třeba fandit v hvozdecké hospodě U Popelků.

„Tam je při sledování dostihů vždy vesele,“ usmál se na závěr starosta Šmíd.