Kvůli stavebním pracím nyní muselo provoz přesunout svou ambulantní část o patro výše.

„Provoz je kvůli rekonstrukci poněkud omezený, ale fungujeme," uvedl primář oddělení Petr Konečný.

Pacienti už také stavební ruch pocítili. A to nejen proto, že musí oproti normálnímu stavu podniknout dvě cesty po schodech navíc.

„V rekonstruované části to bylo lepší. Například mi na rehabilitaci doporučili cvičené na strojích, které však nyní nejsou k dispozici. Byl tam také bazén, zde je to navíc takové malé," uvedla Anna Svobodová.

Poukázala pak také na to, že některé prostory nejsou pro čekání pacientů plně uzpůsobené.

„Paní tady pomalu omdlévala na chodbě, neměla si ani kam sednout," dodala žena.

„Myslím, že je to tady teď trochu horší. Bazén na cvičení zde například není," řekl zase pan Zdeněk, který stejně jako Anna Svobodová má zkušenosti také s přízemní částí oddělení.

„Nedokáži však posoudit, zda potřebovala rekonstrukci," říkají oba pacienti ke svým dojmům ohledně stavu přízemních prostor rehabilitace před započetím rekonstrukce.

Rehabilitační oddělení prostějovské nemocnice dostává novou tvář.

Nový bazén, lepší šatny

Podle Petra Konečného už však opravy byly více než nutné.

„Do prostor se přes dvacet let nesáhlo. Rekonstrukce byla opravdu potřeba. Například odtok z rehabilitačního bazénu byl výrazně zanesený," řekl k probíhající rekonstrukci.

Ta by měla vyjít na desítky milionů korun.

„Celá rekonstrukce vyjde bez daně na 24 milionů korun. Jde hlavně o stavební práce, opravy inženýrských sítí. Pacienti pak nejvíce ocení nový bazén a také komfortnější šatny, které budou nově oddělené pro klienty ambulantní rehabilitace a například ty, kteří jdou do bazénu," prozradila mluvčí společnosti Agel, která prostějovskou nemocnici provozuje, Radka Miloševská.

Určitá omezení a komplikace spojené s rekonstrukcí však nebudou jen tak hotová.

„V současnosti probíhá první etapa a to v ambulantní části. Hotovo by mělo být do prázdnin. V červenci pak začne rekonstrukce lůžkové části, která by měla skončit v září," informovala Radka Miloševská.