První workshop dětem přiblíží animaci a kino jej uspořádá v neděli šestého srpna. Lektorkou na něm bude Pavla Baštanová.

„Během kurzu Workshop Animace se děti seznámí s technikou stop motion animace, vytvoří scénář krátkého filmu a samy si jej pod vedením lektorky natočí. Naučí se něco o principech a technologii animovaného filmu, vyzkouší si práci s technikou a jako výsledek si odnesou filmeček, pod který se mohou s hrdostí podepsat,“ uvedla ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová.

Druhý workshopem pak bude v neděli dvacátého sedmého srpna Workshop Youtuberingu. Ten povede Petr Cieslar a tým z Pevnosti poznání.

„Děti si vyzkouší, jaké to je být youtuberem. Budou pracovat s fotoaparátem, na který budou natáčet, budou si zkoušet mluvit před kamerou. Zároveň se snažíme děti i učit, jak se chovat na sociálních sítích a co zveřejňovat a co ne. Tím, že jsme z instituce popularizující vědu, tak se do toho snažíme dávat i lehké dětské experimenty,“ sdělil Cieslar.

Oba workshopy jsou připraveny pro děti od osmi do dvanácti let a budou od devíti hodin ráno do třinácti hodin odpoledne. Cena prvního workshopu je 120 korun, na druhý je potom vstup 150 korun. Na oba kurzy je možné se již rezervovat na internetových stránkách kina Metro 70 nebo přes jeho facebookový profil. (mma)