„Zkouším to na wolkráku podruhé. Loni to nedopadlo, protože mi naprosto vypadl jeden ze dvou povinných textů,"svěřila se šestnáctiletá Gábina Veselá.

„Lidi z komise mi ho zkoušeli napovědět, ovšem vůbec jsem se nechytala. Akorát jsem ho po nich zopakovala, což nemohlo stačit,“ dodala studentka s tím, že letos se už připravila svědomitěji.

Přes své mládí má s vystupováním před publikem poměrně hodně zkušeností. Působí na prostějovské ZUŠ a objevuje se i v inscenacích divadla Point.

„Tahle průprava mi může pomoci při přijímačkách na DAMU, kam se chci po maturitě hlásit,“ myslí si mladá adeptka herectví.

Novinkou letošního ročníku Wolkrova Prostějova je pětidenní praktický seminář pro pedagogy, který proběhne od 16. do 20. června.

„Bude zaměřen na práci s mladým recitátorem nebo členem dramatického kroužku. Povede jej Ema Zámečníková, která se této práci věnuje celý život,“ uvedla Eva Koutová ze spolupořádající agentury Nipos-Artama s tím, že na cyklus přednášek se mohou kantoři hlásit do 30. dubna.