A společně s ním se rozhodla pomoci Jakubovi Z., aby získal finance na robotickou ruku.

Už předtím se z částky okolo tři čtvrtě milionu korun podařilo většinu peněz charitativní organizaci získat.

A dalším dílem přispěly právě vzpěračky.

"Za plakáty jsme utržily dvacet šest a půl tisíce, celkem se křtem a dalšími lidmi, co přispěli, pak přes čtyřicet tisíc korun. Objevili se i lidé, kteří Jakubovi přispěli k svátku, na popud naší akce," prozradila Julie Švecová, organizátorka i jedna ze vzpěraček zvěčněných v kalendáři.

Vzpěračky prostředky získávaly několika způsoby.

Částečně tak činili pomocí prodeje kalendářů, částečně dražbou plakátů, na nichž zvěčněným ženám nechyběl červený kulatý nos - symbol organizace.

Další plány

Samotné Konto Bariéry bylo z iniciativy žen nadšené.

„Spojení síly, krásy a charity je pěkné. Nápad se nám líbil i proto, že jedna ze vzpěraček, organizátorka focení, byla sama ve stipendijním programu Konta Bariéry,“ uvedla za charitativní organizaci mluvčí Petra Seberová.

Úsilí vzpěraček pak zdánlivě vyvrcholilo nedávným křtem kalendáře v Plzni. Nicméně jen zdánlivě. Už nyní totiž Julie Švecová mluví o další akci spojené s krásou vzpěraček.

"Přemýšlím ještě, že bych udělala menší exhibici i s Jakubem na Plumlovském zámku, ale ještě to musím dovymyslet a domluvit, jestli by vůbec chtěli, a jestli by se našel nějaký sponzor. Vím ale už o čtyřech vzpěračkách, co by do toho šly," uvedla Julie Švecová s tím, že aktuálně ještě je k prodeji osmdesát kusů kalendáře.

Pokud jde ovšem o spolupráci se vzpěračkami do budoucnosti, již dříve ji kastelán památky Pavel Zástěra nevyloučil.