Na Václava Koláře vzpomínají mnozí. A vesměs s láskou.

„Dlouhou dobu jsme spolu strávili, je to pro mě hodně blízký člověk. Hodně si vážím jeho práce, spolupráce s ním pak byla krásná,“ uvedl třeba Rostislav Halaš, Kolářův nástupce ve funkci ředitele RG a ZŠ města Prostějova.

Vzpomněl zároveň i na jeho vlastnosti.

„Byl posilou pro Prostějov. Cením si třeba jeho filosofického nadhledu. Dokázal i problémy zlehčit a vypořádat se s nimi s nadhledem,“ řekl třeba Halaš, jeden z řečníků na čtvrtečním pohřbu.

Noc kostelů v Prostějově
Noc kostelů letos v Prostějově nebude

Věci řešil s noblesou

Podobně mluví také zastupitel Aleš Matyášek. Zesnulý Václav Kolář totiž nebyl aktivní pouze v pedagogickou činnosti, ale také v politice – jednalo se o dlouholetého zastupitele Prostějova.

„Byl a pro mě stále je to vzácný a skvělý člověk, který věci řešil s noblesou. Uměl ale i bouchnout do stolu a postavit se něčemu. Měl jsem velké štěstí, že jsem s ním mohl strávit tolik času,“ říká k odchodu Koláře Aleš Matyášek.

Na svého bývalého ředitele, který v čele školy skončil v roce 2010 odchodem do důchodu, vzpomínají i na webových stránkách reálného gymnázia, kde současný ředitel školy vyzdvihuje míru tolerance, empatie i znalosti muže, jenž působil na škole šestnáct let.

Poslední rozloučení s Václavem Kolářem je naplánované na čtvrtečních patnáct hodin do kostela Povýšená svatého kříže. Následovat bude kremace tohoto význačného obyvatele města.

Autobus náhradní dopravy. Foceno 19.4.2017 v 7.00 nad Horní Lipovou směr Ramzová
Zasněžený kraj v dubnu. Tady jsou vaše fotky