Ti postupně procházeli sítem, které mělo propustit pouze šest desítek nejúspěšnějších a nejzajímavějších soutěžících. Mezi nimi byli i dva Šumperani, bratrské duo Robin a Ondřej Bajaníkovi.

„Z minulého kola, které se konalo v Brně, jsem si sice dovezl rozpaky, ale zároveň i tajné přání postoupit. Ani bratr nikterak nedoufal, že bychom mohli porotu něčím zaujmout a procedit se až do užšího výběru v Praze,“ vypráví Ondřej. Čas, na kterém se v telefonátu s manažerkou Vyvolených domluvil, byla třetí hodina odpolední.

Když s bratrem dorazili před gymnázium Jana Patočky, udivilo je, že neviděli žádnou tlačenici, jen pár postávajících kuřáků. „Uvnitř čekal zbytek naší skupinky. Kromě mě a bratra tu byl také piercingově obdařený mladík z Prahy, tichá ale inteligentní třicátnice z České Lípy a tři fintivé panenky z Ostravy,“ podělil se o své první dojmy ze setkání se soupeři sympatický Ondřej.

Po dvacetiminutovém vyplňování formulářů byla sedmička zájemců o pobyt ve vile odvedena do uzavřené místnosti se skrytou kamerou. Tam začalo první kolo castingu. „Dostali jsme za úkol zvolit si z nás trojici, která by měla jít do vily. Již od té chvíle jsem si cíleně zvolil roli rebela a tajného provokatéra, který by ve skupině zvedal hladinu emocí. Neustálým mračením a negativním jednáním se mi to podařilo. Dostal jsem proto pouze jeden hlas,“ prozradil Ondřej.

Pak štáb odvedl skupinku do dalšího patra, kde její členy čekalo další vzájemné oťukávání. „Moje role opět nezklamala. Nejméně oblíbený jsem se stal u děvčat z Ostravy, které jsem se snažil usměrňovat v jejich vtípcích. Bratr byl naopak velmi kamarádský, což z nás dělalo příjemně nesourodou dvojici. I toto sezení bylo samozřejmě utajeně sledováno kamerou,“ vzpomíná Ondřej.

Nakonec se ocitl před dvanáctičlennou porotou složenou z dramaturgů, psychologů a realizačního týmu. „Sledem všemožných otázek ohledně sexuality rodičů, radarové základny a zase obligátního svlékání odhadovali jedince jako koně na dražbě. Všudypřítomná kamera opět nechyběla, ale tentokrát nám z metru mířila přímo do obličeje. Zde byla moje role na sklonku odhalení. Musel jsem hodně rozvažovat každou svoji odpověď a zůstat tak zajímavým,“ uvedl Ondřej, který se nakonec na rozdíl od svého bratra do dalších kol neprobojoval.