„Jeli jsme se s dětmi koupat do aquaparku, parkoviště bylo plné, tak jsme se rozhodli parkovat u obchodů v Anenské. U Lidlu bylo plno a na parkoviště k Albertovi se nedalo vjet, protože tam byly balvany. Pak mi známá říkala, že místo Alberta bude lékárna," informovala Lucie Pospíšilová z Prostějova.

Majitelé budov měli původně v plánu Albert přebudovat v centrum služeb. Začít fungovat mělo v polovině loňského roku. Chtěli využít blízkosti aquaparku. Původní záměr však nevyšel.

„Minulý rok se mluvilo o kadeřnictví, kosmetice, fitness, dětském centru, opravně obuvi a květinářství. Myslím, že by to tady hodně lidí uvítalo. Viděla jsem, že se tam svítí, tak mě zajímá, co tam nakonec otevřou," ptala se Radka Zaoralová.

V současné době je jisté, že bývalý Albert nabídne lékárnu nebo prodejnu koberců či doplňků do domácnosti.

„Naše lékárna byla zrušena na Sídlišti E. Beneše a je již částečně přestěhována do budovy Alberta v Anenské. V současné době prodejnu čekají ještě dělnické práce. Otevřít bychom měli na konci srpna nebo začátku září," informoval František Fencl z olomoucké Lékarny Prima.

Další nájemci v jednání

Z Okružní ulice se pak do Alberta v Anenské přemístil Svět koberců.

„Ještě čekáme na dělníky, otevřít bychom měli v září," uvedla Lenka Boďová ze Světa koberců a dodala, že by se v budově kromě lékárny a jejich prodejny mohlo objevit kadeřnictví a malé obchůdky s různým sortimentem. Market Albert v Anenské ulici zavřel jeho provozovatel, společnost Ahold, v půli roku 2009. Nemovitost i s pozemky tehdy skončila v exekuci. Ahold ještě do prázdnin téhož roku zavřel po celé republice jednadvacet supermarketů. Co se v objektu bývalého marketu objeví vedle lékárny a prodejny koberců bude překvapením.

„Zatím mohu potvrdit, že v bývalé budově Alberta v Anenské ulici v Prostějově, bude lékárna a prodejna koberců. Otevřít by měli do konce srpna. S dalšími prodejci ještě nejsou podepsány nájemní smlouvy, proto se k dalším obchodům nebudu zatím vyjadřovat," uvedl Michal Juráček ze společnosti R & G Zesta.

Budova dřívějšího marketu Albert patří i s pozemkem Veronice Zezulové a Jiřímu Zezulovi, jednateli prostějovské firmy R&G Zesta. Tato společnost nabízí stavební a developerskou činnost. Řadové domy vystavěla například v Čechovicích, bytový dům pak v Drozdovicích­.