„Zájemci o práci se mohou hlásit v náborovém centru společnosti, které sídlí na adrese II. odboje 10 nebo na vyškovském úřadě práce. Nový hypermarket nabídne sto pět pracovních míst," prozradila mluvčí společnosti Eva Karasová.

V hypermarketu najdou uplatnění zájemci o pozice pokladních, prodavačů a doplňovačů zboží.

„Nový obchod ale také hledá pracovníky obchodního provozu a kontroly zásob, finančních a zákaznických služeb, koordinátory pokladní zóny, pracovníky kontroly cen a marketingu, skladníky i pracovníky příjmu zboží," vyjmenovala Eva Karasová.

Otevře zřejmě v září

Stavební práce se na ploše u Cukrovarské ulice rozběhli před několika týdny a zaberou několik měsíců. Otevření je předběžně naplánované na září.

Práce na plný i částečný úvazek

„Lidé tu naleznou pracovní uplatnění jak na plný, tak částečný úvazek, čímž vycházíme vstříc například rodičům s malými dětmi nebo studentům," podotkla manažerka Tesca Markéta Kyštáková.

Zájemci o práci mohou přijít osobně do náborového centra, případně na úřad práce, kde si vyplní dotazník uchazeče o zaměstnání. Každý po přijetí projde vstupním školením, které má část teoretickou a praktickou. Ta se uskuteční v už otevřených obchodech.

Míra nezaměstnanosti na Prostějovsku dosahuje v současnosti kolem devíti a půl procenta. O jednu volnou pozici soupeří podle statistik přibližně jednadvacet lidí.