„V hlavním sále Společenského domu budeme celou situaci kolem KaS centra projednávat. Schůzka se koná den před zasedáním prostějovských zastupitelů, jimž radní smlouvu s Manthellanem předložili ke schválení,“ upřesnil člen finančního výboru města Prostějova a lídr zelených do komunálních voleb Jan Navrátil.

V červenci letošního roku podepsalo město Prostějov smlouvu o smlouvě budoucí se společností Manthellan, v níž se zavázalo prodat budovu Společenského domu, tržnici a další městské pozemky v okolí. Na jejich místě má vyrůst obchodně-společenské centrum.

„Podmínkou soutěže vypsané radnicí však bylo, aby kupec vybudoval i společenský sál pro nejméně pět set lidí. Po prostudování záměrů radnice jsem ale zjistil, že město ve smlouvě výslovně nepožaduje, aby firma nový společenský sál vybudovala,“ uvádí Navrátil.

Kde se tedy budou konat plesy a akce pro tisíc lidí? V jiném městě? Co dělat s již podepsanou, právně závaznou avšak nehospodárnou smlouvou? Takové i další otázky padnou v pondělí. „Naším hlavním cílem je smlouvu zrušit. Požadujeme řádné projednání záměrů vedení města s veřejností a vypsání takové soutěže, kde sál jako podmínka opravdu bude,“ dodal Jan Navrátil. (zuv, rh)