Začátkem srpna bude v Brně probíhat výprodej skladových zásob bývalého oděvářského gigantu, kde si budou moct lidé pořídit nový oblek za pár korun.

O výprodeji informuje server nejznacka.cz.

„Pamatuji si, že můj dědeček jinde než v OP nenakupoval. Pracoval v bance a na hezké oblečení si potrpěl. Vždycky tvrdil, že v těchto oblecích se mu nejlépe chodí a že je škoda, že si už žádný nemůže koupit. Myslím, že výprodej by využila spousta lidí," míní Helena Vejmolová z Prostějova.

OP Prostějov. Ilustrační foto

Ve Vaňkovce a před Intersparem

O tom, že oblečení z dílny Oděvního podniku (OP) bylo pro lidi zárukou kvality, svědčí i diskuze na webovém serveru.

„Musím říct, že jsem za posledních dvacet let koupil více jak 25 obleků od této firmy a vždy jsem byl spokojený. Ještě v aktivním věku jsem si je kupoval v prodejně Budina na Vihohradské. Doufám, že se firmu podaří obnovit," píše Karel Tauchman.

Výprodej skladových zásob je naplánovaný na začátek srpna.

„Vzhledem k plánované demolici posledních skladových zásob OP rozhodl správce konkurzní podstaty, že výprodej konfekčních textilií ze skladových kolekcí 2009–2011 bude probíhat v pondělí 4. srpna od osmi do patnácti hodin. Výprodej proběhne v brněnské galerii Vaňkovka a na parkovišti před budovou Intersparu," informoval na webu Josef Sedlický, asistent správce konkurzní podstaty.

Zbytek dostane Armáda spásy

Oblek zde lidí pořídí za pár korun.

„Ceny jsou stanoveny fixně. Za kus lidé zaplatí sto korun, u pánských obleků je to tedy dvě stě korun," uvedl Josef Sedlický s tím, že výprodej v Brně bude jediným, který se bude konat.

„V Praze ani jiných městech se konat nebude, protože by se nezaplatily náklady spojené s dopravou," vysvětlil.

Prodej skončí úderem patnácté hodiny a zbylé zásoby poputují charitativní organizaci Armáda spásy.

Historie světoznámé značky OP Prostějov sahá až do patnáctého století, kdy byl v Prostějově založený krejčovský cech.

Pod ochrannými známkami OP Profashion a OP Prostějov Profashion prodával oděvní podnik dlouhá léta pánskou a dámskou konfekci, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Názvem OP Profashion se pyšnila jeho síť podnikových prodejen.

Oděvářskému gigantu se podařilo ročně pod těmito značkami prodat zboží za zhruba 17 milionů korun.

Vlajkovou značku bývalého oděvářského gigantu OP Prostějov Profashion se podařilo prodat v elektronické aukci minulý rok v listopadu za 790 tisíc korun.