„Naše výlovy nejsou určené pro veřejnost, ryby neprodáváme, ale vysazujeme je dál do revíru," uvedl jednatel prostějovského Moravského rybářského svazu Pavel Müller.

Následovat bude podle jeho slov Hloučela I, Hloučela I pstruhová, dále revír Valová II a Blata III. „My neplánujeme takovou akci, jako je například každoroční slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. Ryby nejsou kus železa, musíme je hned převézt do jiné vody," uvedl jednatel svazu.

Každý výlov je potřeba dobře naplánovat, protože příprava i průběh celé akce nakonec zabere asi 14 dnů. Poslední se uskuteční 22. října. Potom už se ryby budou připravovat na zimu.

„Je škoda, že v posledních letech nebyl díky teplému počasí žádný led. Ryby nezazimovaly, a to jim působilo další potíže," uvedl Pavel Müller.

Petr Piňos, vedoucí campu Žralok v Plumlově, si komerční výlov zdejšího rybníka pamatuje naposledy před deseti lety.

„Od té doby se výlovy uskutečnily vždycky v týdnu, v pracovní době, bez veřejnosti. A vloni prý měli zdejší kapři pod míru, takže je rybáři ani nevychytali," u­vedl.

V prostějovském revíru se tedy příznivci ryb a rybaření mohou výlovy pouze pokochat. Něco sníst, nebo si koupit budou moci 17. a 18. října v Tovačově a od 15. – 17. října v Šumvaldu.