Řádku šupináčů tu totiž sloví sportovní rybáři z Prostějova. Žádný prodej ryb ale nečekejte, ani velkolepý program. Výlov těchto rybníků se provádí se záměrem osadit sportovní revíry rybami.

„Máme osazovací plán v Hrdibořicích a na Valové (rybářský revír na Romži pozn. red.). Příští rok se snad dočkáme i Plumlovské přehrady," doufá hospodář prostějovských sportovních rybářů Pavel Kosek.

„Líbí se mi, jak se ta ryba vždycky plácá a otvírá pusu," těší se pětiletý Tadeáš až se vydá s tátou na výlov a uvidí kapra na vlastní oči.

Jako každý rok se budou lovit například kapři, amuři a štiky. Že si dáte chutné rybky na večeři jako přihlížející ale nečekejte.

„Minulý týden jsme měli výlov v Čelechovicích a ryby jsme neprodávali. U výlovu ryby neprodáváme," říká jednoznačně Pavel Kosek a dodává, že ryby prodávají obvykle druhým rybářským organizacím, a pak mezi sebou v rámci svazu.

V případě, že dv sobotu nestíháte dorazit na tento očekávaný rybářský zážitek, máte možnost příští týden, v sobotu 26. října, na rybníce v Dětkovicích.

SOUVISEJÍCÍ Z TOVAČOVA: O víkendu vytáhnou rybáři kapry z Hradeckého rybníka