Výlov ve Slatinkách není v pravém slova smyslu tím výlovem, který zná veřejnost.

"Je to akce, kterou dělá někdo pro někoho. Ani pořádně nevím jak dlouho už. Je to tak okolo patnácti let. První ročník nám přišlo okolo dvaceti lidí, teď poslední roky se to ustálilo na těch pěti stovkách," komentoval Ladislav Havelka.

U místní malinkaté požární nádrže, se tradičně v polovině října rozbijí stany, ve kterých se smaží kapři a pstruzi. Na vyhlášené pochoutky se sjíždějí lidé z širokého okolí.

"Jsme tu už asi potřetí. Je to tu malé, ale hezké. Koupíme si rybu, poslechneme hudbu, je tu dobře," hlásil pár důchodového věku ze Studence.

Na organizaci se podílí místní sbor dobrovolných hasičů. "Dělá nás to tolik, kolika se chce něco dělat. Vždycky přivezeme ryby z Tovačova. Výlov naší nádrže je spíše pro lidi, něco tam je, ale vždycky se to většinou hodí zpátky do vody," říká Havelka a dodává:

"Každý rok se dělají ryby podle jiné receptury. Vždy je jeden, kdo tomu velí. Jinde mají chleba, my máme bramborový salát. Kaprů máme sto dvacet kilo."

O oblíbenosti místního výlovu svědčila i osobní návštěva hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, který se nebál vyhrnout rukávy a zapojil se do obalování kapřích řízků. "Mě vyfotíte a budou to po mě chtít i doma," s úsměvem komentoval krajský hejtman.