„Kdysi dávno byly vesničky plné výkupen ovoce a zeleniny, ale myslím si, že dnes jsme v Prostějově asi jediní, kdo se touto činností zabývá," řekla Dagmar Zmeškalová, prodavačka v obchodě u prostějovského místného nádraží, který patří společnosti Licea. Ta sezónní ovoce a zeleninu od malopěstitelů vykupuje. „Zrovna skončil angrešt a rybíz, teď bychom mohli mít meruňky a broskve, ale pokud víme, plody pomrzly, a tak je lidé nemají ani sami pro sebe," řekla prodavačka a doplnila: „Je okurková sezóna, pěstitelé vozí jak nakladačky, tak okurky salátové, ale i brambory a první letní jablka." Celoročně tu vykupují také jádra vlašských ořechů.

Jak řekl majitel společnosti Ludvík Bittner, zpracovatelské závody mají v současné době obvykle dovolenou a chystají se na hlavní srpnové a zářijové dodávky ovoce a zeleniny. „To budeme vykupovat jablka, hrušky a jeřabiny ve velkém," upřesnil. Společnost Licea má své drobné provozovny také v dalších obcích na Prostějovsku, Olomoucku a Boskovicku.

Žně však dnes mají pěstitelé a po nich zpracovatelé bylin. „Já teď sklízím pořád mátu, meduňku, echinaceu a mateřídoušku, konečně jsou borůvky, ale ty si půjdu koupit na trh," řekla Lenka Zlámalová, majitelka společnosti Herba Lena v Prostějově. Z nasbíraných bylin vyrábí sirupy a pečené čaje. „Mám vlastní louky, kam na bylinky chodím, část koupím od dodavatelů, se kterými jsem domluvená," doplnila na závěr.

Autor: Marcela Žůrková