Policisté v současné době stále prověřují veškeré okolnosti týkající se mostkovické tragédie, při níž přišel o život třiatřicetiletý muž.

"Chtěl bych zdůraznit, že běží prověřování, ne vyšetřování. To znamená, že v současné době není v této věci žádná osoba obviněna," sdělil Leo Haluza, vedoucí odboru obecné kriminality prostějovské policie.

Desítky výslechů

S jistotou ale mohou policisté potvrdit, že se nejednalo o výbuch plynu.

"Únik plynu byl vyloučen. Nebyla prokázána přítomnost trhavin nebo třaskavin. Předpokládáme, že výbuch způsobil materiál používaný v pyrotechnických složích. Domníváme se, že tam byl chloristan draselný, hliník a hořčík, ale tohle ještě nemáme potvrzeno odbornými expertizami," informoval dále Leo Haluza, jenž dodal: "Vyslechli jsme desítky lidí, na celém případu usilovně pracujeme a je mu věnována maximální pozornost."

Důvody, proč profesionální hasič přechovával ve svém domě pyrotechnické látky, policie stále nezná.

"Z výslechů osob, znaleckých zkoumání a ohledání místa činu s vysokou mírou pravděpodobnosti došlo k neodborné manipulaci poškozeného s pyrotechnickou složí," vyjádřil se Tomáš Adam, vedoucí územního odboru policie Prostějov.

Zářijový výbuch poškodil více než šedesát domů a škody na majetku se vyšplhaly na dvacet milionů korun. Majitel domu při výbuchu zemřel, zraněni byli další dva lidé.