Akce určená pro žáky, kteří se budou hlásit na střední školu nebo učební obor, ale i pro jejich rodiče startuje už od devíti hodin dopoledne.

Návštěvníci si budou moct prohlédnout propagační stánky přihlášených škol a dozví se vše o nabízených oborech.

„Do letošní přehlídky se nám přihlásilo více než padesát účastníků. Z devadesáti pěti procent se jedná o střední školy, gymnázia nebo učiliště. Snažíme se ctít zásadu, že zveme školy především z Olomouckého kraje, ať už se jedná o instituce státní, nebo soukromé," uvedl pořadatel a ředitel Schola servisu Pavel Sekanina.

Kromě škol z Olomouckého kraje se přehlídky zúčastní i tři výjimky z širšího okolí. Žákům se představí střední a vyšší škola vojenská, střední škola veterinární a také policejní.

„Přizvali jsme i tyto tři školy, ačkoliv nejsou z Olomouckého kraje. Důvod je prostý, podobných škol je v republice minimum a žáci i rodiče by o nich rozhodně měli vědět," řekl Pavel Sekanina.

Čtvrteční akce je primárně určena pro žáky devátých tříd, avšak vítány jsou i mladší ročníky.

„Někteří žáci ještě nejsou rozhodnutí, jakým směrem by se mělo ubírat jejich budoucí studium. Přemýšlet o budoucím povolání v půlce deváté třídy může být mnohdy pozdě, proto vítáme i žáky osmých a nižších tříd a samozřejmě i jejich rodiče," doplnil Pavel Sekanina, ředitel Schola servisu a pořadatel Přehlídky středních škol v Prostějově.