Těšit se mohou na dubnové čarodějnice, květnový Beltine na zámku ve Ptení, červnový rockový nářez na Pláži U Vrbiček, prázdninovou Keltskou noc ve Žraloku, či Plumlovské pivní slavnosti tamtéž.

Slet čarodějnic s Horkýže Slíže

Tradiční start festivalové sezony v regionu obstará opět Slet čarodějnic v plumlovském kempu Žralok. Celoodpolední zábava pro děti i dospělé přitahuje do Žraloka každoročně davy lidí. Letošní ročník se koná v úterý 30. dubna.

Slet čarodějnic v plumlovském kempu Žralok. 29.4. 2023
VIDEO: Čarodějnice ve Žraloku rozpálili rockeři. Buráceli Traktor a Alkehol

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji
v Restaurace Pácl, Plumlov, prodejně Pivní Nebe, Wolkerova 1550/2, Prostějov nebo přímo
v recepci kempu Žralok. Vstupenky jsou k mání
i v síti smsticket a cena začíná na 316 korunách.
V den konání akce je na místě vstupné 350 korun.

Hudební i doprovodná nabídka by měla uspokojit všechny generace. Program odstartují pro nejmladší teenagerky Lollipopz. Následovat bude volba miss čarodějnice i se stezkou odvahy a večerní program rozjedou Monkey Byznys. Hlavním tahákem budou Horkýže Slíže a noc vyvrcholí koncertem Koblizc!

Jak to vypadalo loni:

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Beltine na zámku Ptení

Mezinárodní, keltský, hudební, fantasy festival BELTINE, se odehraje opět na malebném zámku Ptení, který svou charakteristikou připomíná bájný hrad Kamelot. Projděte bránou a vstupte do jiného světa, světa prastaré fantasie a pohádek. Třídenní akce startuje v pátek 10. května a potrvá až do nedělního poledne.

Keltský festival SAMHAIN na zámku Ptení, 28. října 2023, Ptení.
Děsivé podzemí a festival Samhain na zámku ve Ptení nadchly. Podívejte se

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na dobová řemesla, středověká ležení z různých období, dětskou rytířskou arénu, fire-show, a spoustu jiné legendární zábavy. Trhovci a krčmáři se postarají o hojnost jídla i pití, tak nasytí váš břich. Ani vaše uši nezůstanou neopečovávané.

Zdroj: Youtube

Vystoupí hudební kapely Barbar Punk, Drunken Weasel, Valios z Polska, mezinírodní smečka Barbar Bards, Dvarga, Cronica, Adrianeś Thread, Solar Cycles nebo Taliesi. Taneční vystoupení obstarají skupiny Annidia nebo Démáirt. Bude i show s koňmi od Black Unicorn, či střelba z houfnic Carského Pluku Mysliveckého. Vstupné je dobrovolné a bude použito na obnovu Zámku Ptení.

Rock na Plumlově s Alešem Brichtou

K teplému počasí kromě zmrzliny, grilování a líných dnů u vody patří i hudební festivaly. Výjimkou není ani Prostějovsko. Už v sobotu 8. června rozburácí Pláž U Vrbiček na plumlovské přehradě festival Rock na Plumlově.

Rock na Plumlově 2023.
Od Rusters až po Walda Gang. Plumlov zachvátila rocková horečka sobotní noci

Vyznavači tvrdší hudby si od sobotního poledne užijí regionální stálice rockové scény, jako jsou Quercus, Marasd či Kokeno. Hlavními hvězdami festivalu budou známý rocker Aleš Brichta a oblíbená Argema. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti smsticket a cena začíná na 390 korunách.

Keltská noc ve Žraloku

Jeden z největších festivalů keltské hudby ve střední Evropě bude hostit opět plumlovský kemp Žralok. Třídenní akce začne ve čtvrtek 18. července a vyvrcholí o dva dny později.

Jak to vypadalo loni:

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Ceny vstupenek se pohybují
v rozmezí od 590 do 1150 korun. Jednodenní lístek seženete v síti ticketstream
za 590 korun.

Letos napíše Keltská noc svůj 21. ročník. Duchovním otcem festivalu je známý hudebník Tomáš Somr, který pod plumlovský zámek dokáže přitáhnout celosvětově uznávané kapely tohoto žánru.

Festival Keltská noc opět rozparádil plumlovský kemp Žralok. Letos napsal 20. ročník.
VIDEO: Vikingští nájezdníci obsadili Žralok. Keltská noc baví davy lidí

Návštěvníky čeká třídenní maraton vystoupení muzikantů, tanečníků a chybět nebude ani ohňová show. Doplňkový program nabízí workshopy, přednášky nebo starověký keltský tábor.

Plumlovské pivní slavnosti

Po loňské úspěšné premiéře, se ve druhé polovině prázdnin uskuteční druhý ročník Plumlovských pivních slavností. V sobotu 17. srpna se v kempu Žralok mohou těšit návštěvníci na pestrou nabídku celostátních i regionálních pivovarů a dobrou hudbu.

Plumlovské pivní slavnosti v kempu Žralok s kapelami Dark Gamballe a Vitacit. 12.8. 2023
VIDEO: Ve Žraloku se tančilo a pilo. Pivní slavnosti osladil na závěr i Vitacit

Vstupenky lze pořídit
v předprodeji v síti smsticket již od 264 korun. Děti do 14 let mají vstup zdarma.

Na podiu se postupně představí šest kapel, od regionálních až celostátně známé rockery. Hlavní hvězdou bude parta Alkehol a svou třídu předvedou i Bastard. Dále vystoupí Divokej Bill revival, Checkpoint, Kabát tribute a regionální legenda Stracené ráj.