To všechno a mnoho dalšího mohli v pátek 28. února shlédnout návštěvníci dne otevřených dveří v Základní a mateřské škole Vřesovice.

Přišli se podívat nejen rodiče žáků, kteří vřesovickou školu a školku navštěvují, kantoři z jiných škol ale také rodiče dětí kteří uvažují, do jaké školy svého předškoláka zapíší.

„Je dobré vidět, jak to dělají jinde,“ odpověděla na dotaz Deníku, co je důvodem návštěvy školy ve Vřesovicích, Lenka Štarhová.

„Je úžasné, jak se podařilo spojit původní starou budovu s moderními architektonickými prvky,“ doplnila pochvalně zkušená učitelka malotřídní školy ve Vrchoslavicích.

Dvoutřídní mateřská škola má kapacitu pětačtyřicet dětí. Základní škola má plně vybavené tři třídy, dvě školní družiny, keramickou dílnu, družinu a školní jídelnu.

„Základní školu navštěvuje čtyřiapadesát žáků. První a pátý ročník jsou ve spojené třídě. Stejně tak třetí a čtvrtý. Nejpočetnější druháci jsou v samostatné třídě,“ vysvětlila vychovatelka Michaela Turková.

Ke škole patří i nově zrekonstruované nádvoří, které děti využívají k aktivnímu odpočinku. Žáci tudy vstupují do školní jídelny. „Obědy sem vozí z Bedihoště,“ prozradila maminka dvou zdejších žáků Petra Škultety.

„Stravu si děti pochvalují. Vaří moderně, občas si musím na internetu zjišťovat, jaká specialita je skrytá za cize znějícím názvem,“ dodala s úsměvem.

Moudrý je ten, kdo se dovede učit od druhých

Toto motto má škola nejen na svých webových stránkách, ale taky vítalo návštěvníky dne otevřených dveří v počítačové učebně. V jazykové učebně příchozím zazpívali dva žáci anglickou písničku s kytarovým doprovodem. Od příštího školního roku se zde bude anglický jazyk vyučovat už od první třídy.

Žáci mohou využít služeb pobočky ZUŠ Němčice nad Hanou.

„Učí se tady kytara, klavír a dechy,“ sdělil Deníku učitel hry na kytaru Saša Zarivnij.

Dveře vřesovické školy byly otevřeny skutečně všude. „Pozvání přijali i starostové obcí, odkud k nám dojíždí žáci“, zve k nahlédnutí do ředitelny Dagmar Halašová. (adp)