Svou žačku, teprve patnáctiletou Kláru Korbovou, studentku Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, na koncert připravila její učitelka zpěvu Emílie Bašistová, roz. Řezáčová. Na varhany ji doprovodila Marie Konupková.

Klára se připravuje na konzervatoř, jejím snem je studovat v Bratislavě. Nedělní vystoupení bylo jejím prvním koncert na veřejnosti. Uvidíme, zda si v místě, kde měla svou pěveckou premiéru ještě někdy zazpívá.

Po koncertě se před kostelem posluchači zahřáli čajem, občerstvili perníčky a přesunuli před radnici. Tam zahájení adventu pokračovalo dětským vystoupením žáků ZŠ Vrchoslavice představením o adventním věci a andělským tancem, pod vedením Ivy Balákové.

Po požehnání obecního stromu panem farářem a jeho rozsvícení, vystoupili ještě žáci ZUŠ Němčice nad Hanou na saxofon, klarinet, housle a zpěv doprovodila kytara.

„Letos jsme chtěli sváteční chvíli po rozzáření stromečku trochu protáhnout. A tak dostali na závěr prostor malí hudebníci ze ZUŠ Němčice nad Hanou. Stromeček svítí, první svíce na adventním věnci hoří a já věřím, že si občané kousek té obecní slavnostní atmosféry odnáší i domů,“ zhodnotil letošní zahájení adventu starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek. 

Autorka: Adéla Palíšková