Bílé ubrusy a červené muškáty na stolech, bannery s fotkami, koutek s dětskými, vlastnoručně vyrobeným dárky maminkám, ale taky velikonoční dekorace kroužku Šikulky z němčického Orionu pod vedením Jany Bartošíkové, to všechno tvořilo útulnou atmosféru na hlavním sále vrchoslavické sokolovny.

Jak to vlastně začalo

„První oslavy MDŽ byly v zasedací místnosti. Pak jsme se přesunuli na motorest. Když i ten přestal kapacitně dostačovat, uspořádali jsme posezení v přísálí sokolovny,“ popisuje vývoj tradice v obci starosta Dušan Svozílek.

„Letos jsme už připravili hlavní sál, a dobře jsme udělali. Toto množství by už přísálí rozhodně nepojmulo,“ rozhlížel se spokojeně po sále.

„Ženám jsme rozdali šedesát karafiátů a ještě chyběly,“ prozradila Deníku hospodářka obce Jaroslava Kvasničková.

Kulturní vystoupení táhne diváky

O kulturní vystoupení se už tradičně postarala kulturní duše obce Eva Marečková. S dětmi ze základní a mateřské školy připravila téměř hodinové pásmo básniček, písniček, scének a tanečků, letos na téma povolání. Na klávesy děti doprovodil ředitel ZUŠ Němčice nad Hanou Ladislav Gazdag. Nechybělo sólo na housle Jakuba Handla ani dvojhlas v podání sester Handlových.

Každý účastník dostal zdarma kávu či čaj, na stole voněly čerstvé vdolečky, věnečky, pusinky a koblížky. O další občerstvení se postarali místní hasiči.

Součástí programu bylo promítání fotek z akcí z uplynulého roku. Aby si dospělí nerušeně mohli komentovanou prezentaci fotek užít, byl v přísálí, sestrami Baškovými, připraven pro děti program. Závěr večera patřila kapele Tak určitě, který hrála převážně k poslechu, ale i pár jedinců strhla k tanci.