"Ocenění jsem sice v Kaiserštejnském paláci převzal já, ale patří všem našim 620 občanům, kteří v době covidu neztratili dobrou náladu, pomáhali si, napadaly je nové a nové aktivity, které obec s radostí zastřešila. A tak vznikl projekt, který jsme zpracovali do žádosti soutěže Obec přátelská rodině," sdělil Deníku starosta Dušan Svozílek s tím, že díky ocenění budou pokračovat nejen všechny aktivity z minulosti, ale vznikne i nová platforma.

"Na ní budou občané z řad seniorů a rodičů předávat svoje znalosti, zkušenosti a zapálení pro rukodělné práce a tvořivé aktivity našim mladým generacím," dodal Svozílek.

Obec se také rozhodla nakoupit pivní sety a mobilní záchod.

"Nejvíce viditelné budou asi pivní sety, skládací altány, nové terasové sálače, mobilní WC a LED osvětlení. Dále to budou potřeby pro kroužky, jako nová vypalovací pec s příslušenstvím, dvě 3D tiskárny s příslušenstvím, potřeby pro keramiky a modeláře, stoly a regály pro potřeby kroužků. Dále materiál, stavebnice, nářadí a pomůcky pro rukodělné kroužky," vyjmenoval starosta a pokračoval v seznamu: "Do kanceláře bude pořízena nová barevná tiskárna na A3, digitální kamera se stativem a příslušenstvím, kancelářské potřeby a pomůcky odpovídající průměrné roční potřebě, propisky a propagační předměty."

Pro pořádání akcí pořídí Vrchoslavští profi hotdogovač, výčepní zařízení, fritézu, mixér, kráječ potravin, ale také talíře a sklenice a další drobné vybavení.

"Další částí dotace je digitalizace starých filmů o Vrchoslavicích, digitalizace starých spolkových alb, dva bannery, fotoknihy, repliky praporů, propagační trika, tašky a také nové pracovní hanácké kroje. Výhodou této dotace je, že je stoprocentní, tedy bez povinné spoluúčasti," doplnila místostarostka Adéla Palíšková.

Soutěž Obec přátelská rodině a seniorům vypisuje každoročně Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Ze zástupců Olomouckého kraje uspěla v I. kategorii soutěže Obec přátelská rodině 2022 na druhém místě obec Křtomil z Olomoucka. V kategorii největších měst pak obsadil druhé místo Přerov. Stříbrnou příčku obsadil v soutěži Obec přátelská seniorům 2022 ve IV. kategorii Šternberk.