Ve Vrchoslavicích představí nové obecní byty

Vrchoslavice – Dveře nově zrekonstruovaných obecních bytů ve Vrchoslavicích se v pátek dopoledne poprvé otevřou široké veřejnosti.

„Obyvatelé mohou nahlédnout do třech bytů, které jsme čerstvě zrekonstruovali. Nacházejí se v budově bývalé obecní hospody, kterou jsme koupili v dražbě. Vzali jsme si úvěr tři miliony korun, z toho půlka šla na koupi nemovitosti a zbylý milion a půl jsme vložili do rekonstrukce," vysvětlil starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek s tím, že byty budou mít od začátku dubna první nájemníky.

„Na zastupitelstvu jsme zvolili první tři nájemníky, kteří budou obecní domy využívat. Dá se říci, že jsme se rozhodovali podle konkrétní životní situace každého z žadatelů," uzavřel starosta.

V Budětsku začínají cvičit jógu

Budětsko – Od úterý dvaadvacátého března si mohou zacvičit jógu i obyvatelé Budětska. Hodinové lekce východního cvičení od úterka probíhají v místním Obecním domě pod vedením Dany Polákové. Tréninky pro začátečníky i pokročilé plánuje cvičitelka pořádat každý týden v podvečerních hodinách. Vedení obce myslí i na příznivce jiných stylů.

„Pokud by lidé měli zájem i o jiný druh cvičení, pak je dobré nás kontaktovat," informují stránky obecního úřadu Budětska.

V Ondraticích plánují revitalizovat návsí

Ondratice – Veřejné prostranství na návsí v Ondraticích by se letos mělo dočkat opravy. Shodli se na tom zastupitelé na svém posledním jednání. Největší rekonstrukci si podle starosty zaslouží autobusová zastávka s příjezdovou komunikací.

„Náves bychom rádi zrevitalizovali ještě v letošním roce. Autobusová zastávka je někdy z padesátých let minulého století, takže oprava je skutečně nutná. Zároveň bychom rádi opravili i příjezdovou cestu a samozřejmě chodníky," uvedl starosta Ondratic Ladislav Černý s tím, že plánovanou rekonstrukci by měla pokrýt z největší části dotace.

„Díky budování kanalizace nemáme v obecním rozpočtu tak velkou částku, abychom rekonstrukci návsí financovali pouze ze svého. Zažádali jsme proto o dotaci, a pokud ji nezískáme, budeme muset na opravy našetřit sami," doplnil starosta.