„Voda nám z koupaliště uniká, musí se dokupovat a chemizovat. I tak je ale studená, tím už je u nás proslavená. Provoz je dost drahý," sdělil Deníku s tím, že koupaliště by potřebovalo obnovu. Na ni však, podle jeho slov, Sokol nemá dostatek peněz.

Právě koupání v Prostějově bylo jedním z témat na úterní radě města. Nakonec došlo ke schválení odkupu rekreačního areálu.

Plavci se však podle náměstka primátorky Zdeňka Fišera zatím nemuseli bát, že o vodní radovánky přijdou.

„Letos se zde bude koupat normálně. Po konci sezóny by se pak dostalo na rekonstrukci. Náklady jsou odhadované na dvacet milionů, dotace na ně pak město nejspíš nezíská," uvedl náměstek, který má na starosti investice města.

Dobrý nápad, říkají lidé

V případě rekonstrukce by pak došlo také na celkové zázemí areálu. Jeho možné zvelebení pak místní vesměs vítají.

„Není to špatný nápad. V létě určitě přijde na koupaliště hodně lidí. Záleží také na tom, kolik se dá do investice peněz. Ty se ale určitě vrátí," řekl například Jan Šmída.

S vyhlídkou na opravenou plovárnu je spokojený také Jiří Rozehnal.

„Samoz­řejmě tuto aktivitu vítám. Je potřeba koupaliště spravit a dále rozvíjet. Oprav by se mělo dočkat na všech frontách, stav je kritický. A lidé to vnímají," řekl Jiří Rozehnal. Koupaliště je aktuálně jediným fungujícím ve městě.

Zatímco tak před půlrokem příliš nebylo jisté, kolik let by mohlo být koupaliště ještě otevřené, dnes je jeho budoucnost jasnější. Stoprocentně celá záležitost však ještě rozhodnutá není. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo.

O výsledku jednání však například primátorka Alena Rašková příliš pochyby nemá.

„O věci bude zastupitelstvo rozhodovat v červnu. Očekávám odkup koupaliště, určitě se na něm napříč politickým spektrem na nutnosti shodneme," řekla primátorka města Alena Rašková.