Stavbu provází problémy a neprofesionalita. "Vrahovická ulice je nejkomplikovanější stavbou, kterou jsme za poslední tři roky zaznamenali. Jedná se o rozsáhlou stavbu, investorem je Olomoucký kraj a město Prostějov kofinancuje některé úseky. Jako jsou chodníky, obruby, vjezdy, autobusové zastávky nebo veřejná prostranství," informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal a pokračoval: "Bohužel zhotovitel neodvádí od začátku práci, na jakou jsme u podobných zakázek zvyklí. Dochází k značnému výskytu vad a nedodělků. Vinou špatné organizace práce dochází i ke značnému zpoždění."

Město zavřelo kasu a stavařům nezaplatí.

"Já jsem za město Prostějov doposud nepředal ani metr stavby a ani nehodlám převzít. Dokud nebudou odstraněny všechny nedodělky, nebudeme nic platit," má jasno Rozehnal.

Revitalizace Pivovarského rybníčku ve Vrahovicích má být zahájena v prosinci letošního roku. 14.10. 2021
Revitalizace vrahovického rybníčku připraví bezdomovce o útočiště. Už brzy

Necelý kilometr silnice se bude dělat až do Vánoc.

"Rozestavěný úsek od ulice Říční až po Slévárnu ANAH měl být hotový k poslednímu září. Bohužel se tak nestalo a ani nestane. Rekonstrukce tohoto úseku by měla být hotová do 19. prosince letošního roku," komentuje náměstek zodpovědný za dopravní infrastrukturu města.

Druhá etapa se přesouvá až na jaro.

"Po dohodě s hlavním investorem a zhotovitelem jsme přistoupili k tomu, že rekonstrukce zbývající části Vrahovické ulice, od křižovatky s ulicí Janáčkova až po náměstí Padlých hrdinů začne až v příštím roce," říká Jiří Rozehnal s tím, že důvodem odložení jsou nepříznivé klimatické podmínky. Na výše zmíněném úseku se přitom mělo pracovat už od začátku října.

V zimě se pracovat nebude, řidiči budou moci jezdit.

"Zhotovitel přislíbil, že dokončí zbývající úsek do konce listopadu. Celou zimu tak bude Vrahovická ulice kompletně průjezdná. Aktuálně jednáme o termínu, kdy v příštím roce bude zahájena zbývající část rekonstrukce," uzavírá náměstek, který jako občan Vrahovic zakouší strasti objížděk denně.