"Je dobře, že máme v Prostějově další sportoviště pro děti. Mohou se zde hrát všechny míčové hry. Děti z vrahovické školy sem mohou chodit na tělocvik, v odpoledních hodinách zde může sportovat veřejnost," komentuje prostějovský primátor František Jura a dodává: "Rekonstrukce stála necelé tři miliony korun, 2 750 tisíc financoval osadní výbor Vrahovice, zbytek doplatilo město."

Zahájení provozu obstarali žáci páté třídy vrahovické školy. "Zaházeli jsme si na koš. Netrefil jsem, což říkám nerad, proto půjdu zkusit štěstí znovu," usmíval se primátor.

Asfaltové struhadlo zůstane navždy jen ve vzpomínkách.

"Nové hřiště tvoří zpevněná plocha v podobě polyuretanového povrchu (EPDM) a doplňující plochy ze zámkové dlažby. Sportovní hřiště je oploceno plotem s dřevěnou a drátěnou výplní. Součástí hřiště jsou dvě branky vytvořené z oplocení. Jsou zde basketbalové koše na ocelové konstrukci, chráničky se zavíčkováním pro osazení ocelových sloupků pro nohejbalové a volejbalové sítě,“ popsal vybavení náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Krvavá kolena a odřené lokty k hřišti patřily. "Osobně jsem hodně ráda, že původní hřiště bylo nahrazeno a vybaveno měkkým povrchem. Hřiště má výbornou polohu uprostřed sídliště a v blízkosti rodinných domků," pochvaluje si náměstkyně primátora Alena Rašková a dodává: "Když byly naše děti malé, tak si zde také hrávaly. Rozbitá kolena na asfaltu k tomu samozřejmě patřily."

Projekt rekonstrukce hřiště spatřil světlo světa na podzim minulého roku. Předání nového sportoviště se uskutečnilo v minulém týdnu.