Zatímco pak v roce 2014 bylo kandidátek osm, nyní to vypadá na menší počet.

„Lidé je mohou podat do šestnácti hodin. Zatím dorazily kandidátní listiny čtyři," prozradila dvě hodiny po poledni Marie Javůrková z Odboru občanských záležitostí. Nakonec žádné další kandidátky na magistrát nedorazily. Kromě Starostů Blanky Kolečkářové se tak o hlasy budou ucházet třeba Nezávislí a opoziční Iniciativa.

Připomněla pak ještě, že podání kandidátky ještě neznamená její zařazení mezi ty, které o přízeň voličů bojují. Musí se ještě prověřit správnost a zákonnost.

"Nejpozději by se o jejich registraci mělo rozhodnout osmnáctého prosince," řekla dále vedoucí odboru k držovickým volbám.

Je to celé nešťastné

V obci se zastupitelstvo rozpadlo po té, co koncem srpna poklesl počet zastupitelů o tři. Na své funkce totiž rezignovali tři představitelé opozice.

Obec je nyní rozdělená na dva tábory: jeden starostce fandí, další lidé jí pak nemohou přijít na jméno.

Část jí vytýká její kroky v zastupitelstvu a špatnou komunikaci.

Například Radka Marková Grmelová však ze současného stavu viní opozici.

„Je to celé nešťastné. Myslím, že zastupitelé, kteří se vzdali mandátu, nedomysleli, co tím způsobí. Sama k volbám určitě půjdu i s mou rodinou. A doufám, že bude účast vysoká," vyjádřila se žena.

Dali jsme slib

Přestože však kandidátních listin je zatím méně než před dvěma lety, objeví se držovickým voličům na kandidátkách i známá jména.

Zatímco třeba Leopold Pírek, člen kontrolního výboru, nechtěl prozradit zda se na některé kandidátce objeví, starostka Blanka Kolečkářová Deníku potvrdila, že se o mandát ucházet bude.

„Já i tři kolegové, kteří mandát nesložili opět kandidujeme. Dali jsme slib, že čtyři roky budeme pracovat pro obec, a chceme ho dodržet," řekla.

Společně s ní toto odhodlání deklarovali v obecním zpravodaji i její kolegové.

Chtějí lidé změnu?

Boj o hlasy voličů potvrdil ale také opoziční Jaroslav Studený, který byl mezi zastupiteli, jenž v srpnu rezignovali.

„Ano, kandidovat budu," uvedl pro Deník. „Ukáže se, jak jsou na tom lidi. Jestli skutečně chtějí změnu, k níž jsme byli vyzvaní," uvedl Jaroslav Studený. Rezignace jeho a dalších dvou zastupitelů následovala po veřejných debatách, které opozice s částí nespokojených obyvatel obce vyvolaly.

Důvodem pro ně měla být mimo jiné nespokojenost s komunikací ze strany starostky.

Neshody postupně přerostly ve vzájemné slovní napadání přes obecní zpravodaj, respektive webovou stránku opoziční iniciativy.