Zatímco však v některých jiných regionech kandidují i devadesátníci, na Prostějovsku lidé skládající kandidátky do extrémů příliš nešli. Přestože třeba sedmdesátníci jsou na kandidátních listinách běžnou záležitostí, osmdesátníků už je opravdu poskrovnu. A devadesátiletý kandidát se neobjevil vůbec žádný.

Primát nejstaršího zájemce o křeslo zastupitele na Prostějovsku tak drží Zdeněk Nakládal kandidující za ČSSD v Plumlově. Se svými 88 lety je bezkonkurenčně nejstarším uchazečem o post zastupitele ve městě i v regionu.

Na starší kandidáty pak sázejí třeba také lidovci v Klenovicích na Hané. Zatímco drtivá většina obcí kandidáty nad osmdesát let nemá, zde se na jediné listině nachází hned dva a sice Jindřiška Štěpánková a Cyril Přecechtěl. Přičemž druhý jmenovaný má hned 86 let a řadí se se tak věkem hned za Zdeňka Nakládala.

Zajímavostí pak je, že nejmladšího a nejstaršího uchazeče o zastupitelský post dělí na této kandidátce hned šedesát let.

Nejvíce osmdesátníků kandidujících do zastupitelstev však v okrese najdeme v Prostějově. Jedná se hned o čtyři jména a přinejmenším dvě mnoha lidem něco řeknou.

Jedná se o nejstarší kandidující ženu, třiaosmdesátiletou Evu Suchánkovou, která hájí barvy Moravského zemského hnutí. Eva Suchánková je známá hlavně pořádáním kulturních akcí či činností ve Spolku Historia.

Druhým pak je Miroslav Hanák z ČSSD, který je zase předsedou představenstva Vodovodů a kanalizací Prostějov. Nachází se však až na 31. místě.

Dalšími osmdesátníky jsou Ivo Jirotka (Moravské zemské hnutí) a Ivo Hanák (KDU-ČSL). Vesměs platí, že se nejstarší z kandidátů nacházejí na symbolických místech. Na tak Eva Suchánková, která je v čele kandidátky.