Co si myslíte o budování obchodního a nákupního centra v místech KaSCentra a o možné absenci velkého společenského sálu ve městě?

Vybudovat nové obchodní a nákupní centrum v místech dnešního KaS centra je podle mého názoru zbytečná investice. Při pohledu na dnešní Prostějov, co se týče nákupních center, je už tak přehnané. Rozhodně bych uvažoval o zachování KaS centra a spíš bych se snažil tento společenský sál rozšířit.

Uvažoval bych o jeho větším využití na různé společenské, výstavní a kulturní akce v našem okrese. Prostějov se neustále rozrůstá a je to jediný velký sál, kde se lidé mají možnost sejít při větších akcích.

Jak byste konkrétně řešil nezaměstnanost v regionu?

Nezaměstnanost v regionu je dost složitá otázka. Je nutné v první řadě rozdělit nezaměstnané do dvou skupin, a to na skupinu, co nechtějí dělat a současný stav jim vyhovuje a pak na skupinu co by chtěli dělat a práci sehnat nemůžou. Tím pádem se nám okruh nezaměstnaných zúží a bylo by více času se věnovat těm, kdo práci hledá a chce pracovat.

Posílat uchazeče o práci pro potvrtení po firmách je zcela zbytečné, když vám uchažeč řekne ,,že práci nehledá a chce jen potvrzení pro úřad práce“. Je to ztráta času jak pro zaměstnance pracovního úřadu, tak i pro majitele firem. Myslím si, že ten kdo chce pracovat, si nebo by měl do roka práci najít buď sám a nebo za pomocí pracovního úřadu.

Jaké tři věci vás v Prostějově nejvíce trápí? Co byste udělal pro jejich změnu?

V první řadě je to kriminalita. Dále v létě v parku po zemi se válející lidé ,,nepěkného vzhledu“. Za třetí bych chtěl dělat vánoce na městě tak zajímavě, aby Prostějované nejezdili na náměstí do Olomouce a prožili vánoční svátky v místě svého bydliště. Poslední roky byly adventní neděle dost ubohé. Rozhodně bych se snažil o to, aby naši občané nezpomínali na konci roku s pocitem, že se už nic nedá změnit.

Co se vám nelíbí na radnici? A jak byste přispěl ke změně k lepšímu?Pavel Makový

Myslím, že chybí více informovanost občanů. Je pravda, že vychází Radniční noviny, ale myslím si, že by neuškodilo více informovat občany o tom, co se projednávalo na schůzi, jaké kdo měl připomínky a návrhy, co se zamítlo a kdo co navrhoval a co neprošlo. Používat větu, k tomu se vyjadřovat nejsme povinni, je už dost ohrané. Rozhodně bych uvítal a myslím, že i naši občané třeba náhled na schůzi či jednání formou internetových stánek.

Co Vás v poslední době příjemně překvapilo, a co naopak?

Příjemně mě překvapilo vybudování dětského hřiště za sídl. B. Němcové. Také mě potěšil dobře vyřešený kruhový objezd u Petrského kostela, a to proto, že jsou tam pořádně vyznačené dva jízdní pruhy, což na rondelu na Plumlovské ulici stále chybí a řidiči si vesele jezdí středem a na poslední chvíli odbočují.

Pavel Makový

46 let, podnikatel, vyučil se akustikářem, má maturitu v oboru pohřebnictví. Je ženatý, má dvě děti, Pavla a Madlen. Jeho největším koníčkem jsou stará auta – veteráni a historie.