Co si myslíte o budování obchodního a nákupního centra v místech dnešního KaS centra a o možné absenci velkého společenského sálu ve městě?

Jestliže uvažujeme o oživení středu města, tak podobná investice k němu může jistě přispět, i když zatím neznáme odpověď na otázku, co to například udělá s ekonomickými aktivitami přímo na náměstí T. G. Masaryka. Co ale už dnes víme je fakt, že do lokality takzvaných Židovských uliček se za řadu let investoři nehrnuli.

K problému společenského sálu zopakuji to, co jsem už řekl na jednání městského zastupitelstva. Město takové velikosti by asi mělo mít podobné zařízení, ale při rozhodování o tomto problému je zapotřebí zvážit ekonomiku takového sálu, protože na něj bude město vždy finančně doplácet. V diskuzi musí zaznít všechny argumenty pro i proti. Nesmíme však zapomenout, že v dalších letech bude potřeba hodně peněz i na jiné důležité věci.

Jak byste konkrétně řešil nezaměstnanost v regionu?

Město má velmi omezené možnosti při řešení nezaměstnanosti, pokračování v rozšiřování průmyslové zóny je v podstatě jedinou významnější možností, která ale musí být provázena pokračováním výstavby infrastruktury i v dalších částech města.

Jaké tři věci Vás v Prostějově nejvíce trápí? Co byste udělal pro jejich změnu?

Zcela určitě nezaměstnanost. Také mě trápí problémy s dopravou. Je nutné pokračovat v opravách a budování nových komunikací. A konečně jsou to také úvahy, zda i v dalších letech bude Prostějov mít dostatečně vysoké příjmy svého rozpočtu, aby mohlo pokračovat v dalším rozvoji. Například v diskuzi o dalším rozpočtu bude potřeba pečlivě zvažovat každý výdaj.

Co se Vám nelíbí na radnici? A jak byste přispěl ke změně k lepšímu?

V práci každého je možné vždy něco zlepšit, takže i na radnici. Tím vylepšením může být úvaha o změnách v postupech zadavatele, tj. města Prostějova při zadávání veřejných zakázek. Se svými spolupracovníky takový návrh změn připravuji. Mimo jiného by to například znamenalo rozšíření míry informací pro uchazeče o zakázky i občanů města, a to jak na úřední desce, tak i na webových stránkách města.

Jaký je Váš recept na to, jak se udržet v dobré kondici?

Žádný recept nemám, ale snad mně pomáhá i to, že jsem mírným optimistou s potřebnou dávkou skepse.

Miroslav Pišťák

Narodil se v Prostějově, má 71 let. Vystudoval Střední ekonomickou školu, profesí je ekonom. Je ženatý, má dospělého syna.