Co si myslíte o budování obchodního a nákupního centra v místech KaS centra a o možné absenci velkého společenského sálu ve městě?

Kulturní a společenské centrum bylo vybudováno pro konání společenských událostí, namísto tehdy již nevyhovujícího Dělnického domu. Prostějov by se zánikem KaS centra stal možná raritou, jediným okresním městem v republice, které nemá velkokapacitní sál pro společenské akce. Takovou situaci považuji za přímo skandální. Obchodních a nákupních center má naopak Prostějov již nadbytek.

Není třeba je dále rozšiřovat na úkor jediného důstojného místa, sloužícího ke kulturnímu vyžití. Za účelné bych považoval rekonstrukci dosavadního KaS centra tak, aby lépe vyhovovalo současným podmínkám. Například dosavadní velkokapacitní sál je pro hudební produkce po akustické stránce naprosto nevyhovující, jako muzikant jsem v něm několikrát hrál a tak to mohu posoudit. V našem okrese je několik vesnic, které mají pro hudební produkce lépe vyhovující kulturní zařízení, než jaké má Prostějov, a to mne jako Prostějováka netěší.

Jak byste konkrétně řešil nezaměstnanost v regionu?

Měla by se zřídit síť poradenských a školících míst pro začínající OSVČ a podnikatele. Lidé se nesmí podnikání a tím vytváření nových pracovních míst bát. Problém vidím v tom, že nezaměstnaní lidé se spolehají na pomoc státu anebo na to, že je někdo zaměstná, namísto toho, aby se postavili na vlastní nohy a sami začali pracovní místa vytvářet. Ten jejich počáteční strach bychom jím měli pomáhat překonat.

Jaké tři věci vás v Prostějově nejvíce trápí? Co byste udělal pro jejich změnu?

Určitě doprava, zbytečné rušení přechodů pro chodce na místech, na kterých byly obzvláště potřeba, například před obchodním domem Billa a před hlavní poštou. Dále tu chybí stezky pro cyklisty v jednosměrných ulicích, například na úseku Lidická před Střední školou strojnickou. Vozovka je Marek Kořínekdostatečně široká pro několik jízdních pruhů, ale cyklista jedoucí z Lidické do centra města nemůže tím úsekem projet. Na Plumlovské ulici je pro cyklisty také velmi nebezpečno, stezka nebo jízdní pruh pro cyklisty tam chybí a jízda v provozu, jaký na Plumlovské ulici je, je životu nebezpečná.

Co se vám nelíbí na radnici? A jak byste přispěl ke změně k lepšímu?

Skutečnost, že pro realizaci veřejné zakázky Akvaparku si několik radních vytvoří společnost a do ní potom převádějí prostředky města, se mi mírně řečeno nelíbí. Takovým praktikám by se mělo město bránit.

Co Vás v poslední době nejvíce zaskočilo?

Například to, že jsem si zaparkoval auto na vyhrazeném parkovišti, které je pro naše auto vyhrazeno a našel jsem na něm botičku od Městské policie. Tu sice za chvíli sundali a omluvili se mi, ale nemám dobrý pocit z toho, jak Městská policie pracuje. Naopak porušování předpisů je nezajímá.

Marek Kořínek

53 let, podniká ve finančním poradenství. Koníčky: hudba a také vojenská historie.