Díky jeho pomoci teď mají obce nová hřiště, kulturní domy, opravená koupaliště nebo zrekonstruované školy a školky, to vše za desítky milionů korun. Představitelé obcí Vlčkovu pomoc uznávají, přesto si někteří obyvatelé myslí, že se tyto miliony investovaly do ne zcela potřebných věcí. „Chtěli bychom konečně kanalizaci. Také silnice jsou na Konicku v dezolátním stavu,“ řekla Jana Komárková z Konice.

„Samozřejmě jsme rádi, že tu máme hřiště, že je v Jesenci skvělý kulturní dům nebo že je ve Stražisku opravené koupaliště. Mnohem důležitější je ale podle mě a dalších místních obyvatel kanalizace a silnice,“ poznamenala žena. „Jsme moc rádi, že se nám právě díky panu Vlčkovi podařilo opravit za dvacet milionů korun místní kulturní dům, jaký není ani v Konici. Na druhou stranu je pro obyvatele mnohem důležitější, aby měli kanalizaci,“ popsal situaci starosta Jesence Jan Kvapil.

Podle starosty Konice Jaroslava Mazura, kam díky Vlčkovi přišly desítky milionů korun na rekonstrukci školního areálu a šaten u místního hřiště, není v možnostech konického rodáka, aby zařídil dotaci, která by pokryla kanalizaci. „Ta totiž přijde jenom v Konici na zhruba dvě stě milionů korun. Lidé, kteří říkají, že vrážíme do zbytečností, přidělování peněz ze státního rozpočtu vůbec nerozumí. Finance, které obce na Konicku využily na rekonstrukce škol, hřišť nebo koupaliště, byly účelové. Pokud bychom je na toto nevyužili, museli bychom je vrátit,“ sdělil konický starosta.

Prioritou je pro Miloslava Vlčka protidrogová prevence. „Právě proto se na Konicku snažím zaštiťovat různá sportovní hřiště, areály a zařízení, kde si děti mohou hrát a trávit tak kvalitně svůj volný čas,“ konstatoval Vlček a dodal, že ho na druhou stranu jako zastupitele Konice také trápí kanalizace.

„Když se mě lidé zeptají, proč raději peníze investované do hřišť a školských zařízení nedáme na kanalizaci, vysvětluji, že se jedná o tak malé částky, které by kanalizaci v žádném případě nepokryly, snad za deset let. Tak dlouho se ale výstavba kanalizace rozhodně táhnout nemůže. Mrzí mě, že je Konice snad jediné město v Olomouckém kraji, kde kanalizace není. Místo Konice loni získali dotace na kanalizaci Náměšť na Hané a Loučany, přestože jsem o tom jednal s některými ministry,“ doplnil Vlček.

Díky podpoře Miloslava Vlčka putovalo v letech 2004 a 2005 téměř patnáct a půl milionu korun na rekonstrukci školy v Laškově. „Právě díky Miloslavu Vlčkovi jsme si prosadili žádost o finanční podporu na kompletní rekonstrukci naší školy,“ informoval starosta obce Josef Vyroubal. Téměř pět milionů korun šlo na výstavbu hřiště ve Dzbelu, deset milionů spolkla rekonstrukce koupaliště ve Stražisku, dalších dvacet rekonstrukce kulturního domu v Jesenci.