Jižní část prostějovského regionu má vyhlídky na lepší dopravní obslužnost. Správa železniční dopravní cesty zde hodlá zmodernizovat stávající trať, která spojuje Přerov s Brnem. Pro lidi to může znamenat například větší šance na získání a udržení zaměstnání mimo region. Ve hře jsou totiž nové zastávky.

„V současné době se zpracovává studie modernizace trati ve třech variantách. Která bude ta pravá, není zatím jasné. Nejprve bude probíhat územní řízení, poté stavební a při nich budeme projekt projednávat se všemi zúčastněnými orgány a institucemi,“ uvedla Anna Kodysová ze Správy železniční dopravní cesty s tím, že k umístění zastávek se budou vyjadřovat v průběhu obou řízení také starostové obcí, jejichž katastrem trať prochází.

Modernizovaná trať má zlepšit ne zrovna dobrou dopravní obslužnost na jihu Prostějovska, což místní obyvatelé přijímají s povděkem. „Zastávku bychom rozhodně uvítali. Hlavně kvůli dojíždění do zaměstnání, lidé by měli nové možnosti,“ potvrdila zájem místostarostka Dřevnovic Bohumila Charvátová.

Stejný názor má i starostka Němčic nad Hanou. „Za prací dojíždí okolo osmdesáti procent obyvatel Němčic. Je důležité, aby měli šanci dostat se do zaměstnání nejen autem, ale i vlakem. Otázkou však je, kterou variantu Správa železniční dopravní cesty zvolí. Pokud tudy bude jezdit rychlovlak, těžko by tu při rychlosti 230 kilometrů za hodinu zastavoval,“ poznamenala Ivana Dvořáková.

Jak dodala, blízkost moderní trati by byla výhodná i pro podnikatelský subjekt, který bude působit v areálu bývalého cukrovaru. Ten totiž disponuje mimo jiné i železniční vlečkou.