Jasno má v celé věci například Tomáš Vincenec, prostějovský výtvarník a známý autor publikací o historii města.

"Poměrně mě tento návrh pobavil pokud by se nejednalo o vážnou věc. Navrhnout a postavit tuto Potěmkinovu stavbu mohlo napadnout jen naprostého diletanta. Jediná možnost a řekl bych povinnost zainteresovaných je stavbu zachránit," komentoval Tomáš Vincenec vizualizaci vytvořenou Správou železnic.

Zajímavým faktem na celé věci je, že Správa železnic rozeslala médiím oficiální tiskovou zprávu, ale opomenula informovat radnici.

"Objevila se i nová vizualizace, kterou novinářům zaslala Správa železnic. Město Prostějov však oficiálně materiál zatím neobdrželo," informovala mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Rozhledna na Velkém Kosíři
Rozhledna na Kosíři otevřela. Nahoru se pouští po 10 lidech, s rouškami

Primátor k věci

Oficiálně se pak vyjádřil i primátor.

„Se Správou železnic jednáme od samotného počátku, kdy se objevily informace o plánovaném bourání výpravní budovy. Na stole jsou tři varianty, nicméně město Prostějov od počátku jednání preferuje variantu zachování a rekonstrukci výpravní budovy. Na tom se nic nemění ani v tomto okamžiku, kdy Správa železnic nechala zpracovat vizualizaci, jak by mohla vypadat nově postavená výpravní budova místního nádraží. Zkrátka setrváváme na názoru, že variantu rekonstrukce stávajícího objektu bychom viděli jako nejvhodnější, “ potvrdil primátor František Jura.

Jedním z míst, kde se dají sdílená kola vypůjčit je i stanoviště před radnicí na náměstí T. G. Masaryka.
Sdílená kola mají v Prostějově dál zelenou
Zamýšlená podoba Místního nádraží po rekonstrukci - takto by si Správa železnic coby majitel budov Místního nádraží v Prostějově představovalo budovu v budoucnu - novostavba
Místní nádraží v ohrožení? Majitel preferuje zbourání a stavbu nového objektu
Podnikatel Benýšek chce koupit Místní nádraží v Prostějově
Podnikatel Benýšek chce koupit Místní nádraží