Jasno má v celé věci například Tomáš Vincenec, prostějovský výtvarník a známý autor publikací o historii města.

"Poměrně mě tento návrh pobavil pokud by se nejednalo o vážnou věc. Navrhnout a postavit tuto Potěmkinovu stavbu mohlo napadnout jen naprostého diletanta. Jediná možnost a řekl bych povinnost zainteresovaných je stavbu zachránit," komentoval Tomáš Vincenec vizualizaci vytvořenou Správou železnic.

Zajímavým faktem na celé věci je, že Správa železnic rozeslala médiím oficiální tiskovou zprávu, ale opomenula informovat radnici.

"Objevila se i nová vizualizace, kterou novinářům zaslala Správa železnic. Město Prostějov však oficiálně materiál zatím neobdrželo," informovala mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Primátor k věci

Oficiálně se pak vyjádřil i primátor.

„Se Správou železnic jednáme od samotného počátku, kdy se objevily informace o plánovaném bourání výpravní budovy. Na stole jsou tři varianty, nicméně město Prostějov od počátku jednání preferuje variantu zachování a rekonstrukci výpravní budovy. Na tom se nic nemění ani v tomto okamžiku, kdy Správa železnic nechala zpracovat vizualizaci, jak by mohla vypadat nově postavená výpravní budova místního nádraží. Zkrátka setrváváme na názoru, že variantu rekonstrukce stávajícího objektu bychom viděli jako nejvhodnější, “ potvrdil primátor František Jura.