Právě jí verdikt poroty vynesl na první místo jedenácté soutěžní přehlídky Doteky módy. Tu v prostějovském divadle pořádala zmíněná škola.

„Nemůžu tomu pořád uvěřit, nedokážu se s tím srovnat,“ chvěly se Kláře ruce po vyhlášení výsledků. Porotu přesvědčila svojí kolekcí elegantních modelů v černo-bílém provedení. „Ta černá je moje favoritní barva. Pak mi padla do oka i bílá. Byla parádní, sedla mi,“ pochvalovala si vítězka.

Ocenila i konkurenci na Dotecích módy. „Pánský styl v dámské módě uvedený pod názvem Muži na podpadcích byl skvělý,“ uznale potřásla hlavou.

Klára Válková chce po maturitě studovat na zlínské univerzitě. „A to design a módu,“ řekla mladá návrhářka. Pak míní vycestovat.

Že se v zahraničí lze uchytit dokazuje jiná absolventka prostějovské oděvní školy. „Maturovala jsem na ní v jedenadevade­sátém. Pak vystudovala jazyky na univerzitě v Olomouci a začala působit v Miláně jako modelka. Nyní tam pracuji pro jednu vzdělávací firmu, předvádění šatů je můj koníček stejně jako zpěv,“ prozradila Kateřina Jordová. Chopila se mikrofonu, zapěla a lidé v sále její hlas ocenili potleskem.

Na pódiu zazářil, byť krátce, prostějovský starosta Miroslav Pišťák. Moderátorka večera Michaela Dolinová se ho ptala, jakou módu preferuje u žen s ohledem na roční období. Pišťák připustil, že tu jarní. Dolinová se toho chytila a prohlásila, že v tomto období krátkých sukní ženy odhazují svršky. „Ještě se mi nestalo, že by přede mnou žena odhodila minisukni,“ kontroval s úsměvem jedenasedmdesá­tiletý prostějovský starosta.