Český internacionál mezi světovými hvězdami. "Italský vinař Fabio Cordella spojil významné sportovní osobnosti a zařadil je do své unikátní edice. Na etiketách lahví jsou například fotbalisté Ronaldinho, Roberto Carlos, Wesley Sneijder nebo Ivan Zamorano. V této vybrané společnosti figuruje i Marek Jankulovski," představuje projekt Martin Hubál, majitel velkoskladu Nápoje Kostelec, který je výhradním distributorem této edice na střední Moravě.

Pohár pro vítěze Ligy mistrů v redakci Deníku.
VIDEO: Marek Jankulovski přivezl do Deníku ukázat pohár pro vítěze Ligy mistrů

Akce Debata o fotbalu a víně s Markem Jankulovskim se uskuteční ve vyhlášené prostějovské restauraci U Hudečků. "Marek Jankulovski přiveze degustační vzorky a formou neformální debaty s každým stráví nějaký čas. Opravdu to nebude formou přednášky, ale Marek bude chodit mezi lidmi a stoly," přiblížil průběh večera Martin Hudeček, majitel stejnojmenné restaurace.

Lidé si mohou odnést zajímavý vánoční dárek

"Lahve z edice šampionů bude samozřejmě v průběhu večera možné v restauraci zakoupit. Pro mě, jako velkého fotbalového fanouška by to byl zajímavý vánoční dárek," usmívá se Hudeček.

Kapacita večera je omezená. Vstupenky lze zakoupit přímo U Hudečků. "Počítáme zhruba se 40 místy. Naším cílem je, aby se jednalo opravdu o přátelský, neformální večer s tématem fotbalu a vína. V ceně vstupenky je i občerstvení ve formě rautu," doplňuje Martin Hubál s tím, že vstupenky budou slosovatelné. "Marek Jankulovski přiveze svůj vlastnoručně podepsaný originální dres, který vyhraje jeden z hostů," dodává. 

Marek Jankulovski v dresu Šachtaru BO Ostrava.
Jankulovski po třech letech na hřišti: Byla to dlouhá doba, to musím změnit

Setkat se osobně s bývalým světově uznávaným fotbalistou Markem Jankulovskim budou mít zájemci ve čtvrtek večer 30. listopadu v prostějovské restauraci U Hudečků.

MAREK JANKULOVSKI
- narozen 9. května 1977, v Ostravě
- s fotbalem začínal v TJ NHKG Ostrava, v 10 letech přestoupil do Baníku Ostrava
- v Baníku Ostrava (1994-2000) odehrál 110 ligových utkání a vstřelil 15 branek
- v zahraničí působil v Neapoli (2000-2002, 51 zápasů, 8 branek), Udinese (2002-2005, 91 zápasů, 15 branek), AC Milán (2005-2011, 113 zápasů, 4 branky)
- v reprezentaci České republiky nastoupil v 78 zápasech a vstřelil 12 branek
- vítěz Ligy mistrů (2007), Superpoháru UEFA (2007) a Mistrovství světa klubů (2007), mistr italské Serie A (2010-2011) – vše s AC Milán
- 3. místo mistrovství Evropy 2004, 2. místo mistrovství Evropy do 21 let

Šampion Ligy mistrů, fotbalový internacionál Marek Jankulovski přijede ve čtvrtek 30. listopadu do Prostějova. V restauraci U Hudečků představí italská vína unikátní edice.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil