Noční řádění Romů v podobě hlasitého hulákání a slovních i fyzických potyček, které monitoroval na prostějovské poměry docela velký počet policistů, má i svou policejní dohru.

„Okolnosti případu stále šetříme, byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnosti. V podstatě šlo o menší fyzický incident, kterého se měl dopustit zatím neznámý pachatel,“ sdělil policejní mluvčí František Kořínek s tím, že během potyček došlo jen k drobnému zranění.

Na místě romského srocení tak byli přítomni i zdravotníci.

„Mohu potvrdit, že jsme v dané lokalitě zasahovali, ale vzhledem k probíhajícímu policejnímu vyšetřování zatím nebudeme k případu poskytovat další informace,“ nechal se slyšet mluvčí Záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Lampa.

Více křiku, než "akce"

Co se týče škod na majetku, ty byly podle vyjádření policejního mluvčího jen velmi malé.

„Podstatná část incidentu se totiž odehrála ve verbální rovině,“ zdůraznil František Kořínek a dodal, že s vyšetřováním případu je kvůli velkému počtu zainteresovaných lidí a tím souvisejícím značným množstvím výslechů spousta práce.

Proč si Romové ke svému hlasitému shromáždění vybrali právě lokalitu ulice Újezd a křižovatky směrem do centra města? Podle informací Deníku se začaly v daných místech Romové srocovat už během dne a jejich vyšší počet a následné noční řádění zřejmě souviselo s událostí svatého přijímání.

Očití svědkové nočních nepokojů se pak vesměs shodují, že tam bylo spíš více křiku než „akce“.

„Pozoroval jsem to celé z okna. Ti Romové hlavně hulákali, různě se pošťuchovali a otravovali život kolemjdoucím,“ vypověděl třeba Pavel N., jeden z nájemníku domů v daném místě s tím, že událost hodně "okořenila" i přítomnost řady policejní aut a mužů zákona.