Kvůli deštivému počasí má o víkendu zavřeno většina koupališť na Prostějovsku.

„O otevření areálu se rozhoduje aktuálně, takže pokud je zima, v provozu není,“ informoval například František Nevrtal z Domovní správy Prostějov, která se stará o prostějovský aquapark. Zdejší sportoviště budou však otevřena v každém případě.

Vodní radovánky neslibuje ani návštěva lázní.

„Na bazéně se vyskytl technický problém, ale i kdybychom jej vyřešili, otevřeno pro veřejnost nebude. Tento víkend se totiž konají plavecké závody,“ vysvětlil Nevrtal.

Vrahovické koupaliště otevře své brány 6. června

Vrahovické koupaliště se začne napouštět v pondělí.

„Pokud se udělá hezky, otevřeme v sobotu šestého června. První sobotu i v neděli bude vstup zdarma, protože voda ještě nebude mít tu správnou teplotu,“ slíbil starosta místního Sokola Rudolf Raška.

Naplno podle něj začne areál fungovat následující víkend. Začátkem června se bude možné vykoupat i v Želči. Není tu sice koupaliště, ale ve sportovním areálu je požární nádrž.

Stražické koupliště bude spoluotvírat i předseda poslanecké sněmovny

Ve Stražisku plánují slavnostní otevření plovárny v sobotu 13. června.

„Účast přislíbil i předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček,“ pochlubil se Jaroslav Körner, starosta Stražiska s tím, že jestli bude teplo, zpřístupní koupaliště ještě dřív.

V Baldovci ohled na počasí neberou, mají otevřeno už teď.

„Bazén je napuštěný, takže pokud se bude chtít někdo vykoupat už tento víkend, tak určitě může,“ ujistila Sylvie Vytopilová z Campingu Baldovec.