To jsou některé z víkendových událostí zachycené objektivem Prostějovského deníku.

V galerii u tohoto článku naleznete výběr fotografií ze všech uvedených víkendových akcí. Další fotografie si potom můžete prohlédnout v galeriích u jednotlivých článků.

Kostelec na Hané - Sobotní projížďku parního vlaku z Olomouce do Chornic a zpět si nenechali ujít nejen příznivci parních strojů ale především děti. V Kostelci na Hané jich čekalo na vlak hodinu před polednem několik desítek, převážně rodičů se svými ratolestmi.

VÍCE:VIDEO: Hustý dým a pískot lokomotivy přilákal davy

Plumlov - V rámci sobotního dne plumlovské přehrady s dračími loděmi na hladině oznámili generální ředitel Povodí Moravy Libor Dostál společně s poslanci Ivanem Langerem a Radimem Fialou (oba ODS) časový harmonogram bagrování přehrady.

VÍCE: FOTO: Dračí lodě přichystaly Plumlov na vypuštění

Prostějov - U Hloučely si v rámci 7. ročníku Loučení s prázdninami dali v sobotu dopoledne dostaveníčko šachisté. Šachového turnaj hraný pod širým nebem nakonec ovládli favorité.

VÍCE: FOTO: Šachisté se u Hloučely loučili s prázdninami

Smržice - Pět set cyklistů si nenechalo v sobotu ujít letošní ročník Smržické šlapky. Nejvíc z nich se přihlásilo na silniční padesátikilome­trovou trať. Na cestu na Praděd a zpátky se vydalo šestnáct cyklistů. Letos čekaly cyklisty nové tratě.

VÍCE: FOTO: Cyklisté si dali dostaveníčko ve Smržicích

Pivín - Do Pivína se o víkendu sjeli rodáci z celé republiky. Současně místní hasiči oslavili 110 let svojí existence, lidé si připomněli 95 let od postavení nové školní budovy a kněz na mši sváté pod širým nebem požehnal praporu mysliveckého sdružení.

VÍCE:FOTO: Dvoudenní setkání rodáků v Pivíně