Sluníčko hřálo a zákoutí parku se zaplnila pohádkovými bytostmi, které pomáhaly malým soutěžícím získat odměnu. Návštěvníci potkali Batmana, Superženu, vodníky, piráty, draka, princeznu, Shreka s Fionou, Myšáka Mickyho s Minie a další.

Na děti čekalo celkem deset stanovišť s různými úkoly. Děti střílely z praku, krmily draka, navlékaly korálky, skákaly přes kameny, házely balonkem apod. Protáhly tak celé tělo a procvičily mysl.

"Přípravy na akci nám trvaly asi čtrnáct dní. Museli jsme zařídit masky a vymyslet všechna stanoviště. Podpořila nás obec, TJ Sokol, Vlastivědné muzeum v Olomouci i zámek Čechy pod Kosířem. Dále nám finančně přispěli: Jiří Mach, Pírkovi-obchod U parku a firma 2 max Luděk Janeček, " upřesnila Iveta Slámová, ředitelka MŠ a ZŠ Čechy pod Kosířem.

Děti s vervou plnily připravené úkoly a vychutnávaly si odměnu.

„Moc se mi tu líbí. Nejvíc se mi líbila pravěká paní a hledání dinosaura ve slizu. To bylo super,“ svěřila se Deníku malá Viktorka, účastnice Cesty pohádkovým parkem.

Pod maskami pohádkových bytostí se skrývali rodiče dětí z mateřské i základní školy, bývalí žáci i příznivci školy.

Celá akce se z parku rozšířila na zahradu Multifunkční budovy pro kulturu a sport, kde děti využily malování na obličej, malování na keramiku i skákací hrad.

Program zpestřilo vystoupení prostějovských mažoretek Krokodýlek. Akci završila dětská diskotéka Ládi Sovjeta, která rozproudila krev mnohým návštěvníkům.

„S průběhem akce jsme spokojení. Opravdu se vydařila,“ uzavřela Iveta Slámová.