Mezi obrovským množstvím vozů a motocyklů tuzemské i zahraniční výroby, se daly zahlédnout opravdové skvosty. Od předválečných tatrovek, aerovek či mercedesů až po trabanty, žigulíky nebo letité škodovky.

"Tuhle Felicii jsem si koupil když mi bylo sedmnáct let. Je roku výroby 1960. Pak jsem ji prodal, ale po úmrtí majitele jsem si ji koupil podruhé a mám ji dodnes," sdělil Deníku něco z historie své první automobilové lásky Květoslav Rolný starší.

Bílá Felicie se stahovací střechou poutala oprávněně zájem okolojdoucích.

"Všechno je na ní původní. Je přesně v takovém stavu, v jakém jsem si tehdy koupil, včetně poznávací značky. Jezdím s ní i po dálnici a ostatní nebrzdím, dokáže jet až sto dvacet," popisuje Květoslav Rolný.

"Jakou má hodnotu? Tohle nedokáži říct, v zahraničních katalozích něco mezi půl a tři čtvrtě milionem korun. Já se na to tak ale nedívám, pro mě má úplně jinou hodnotu," doplnil Rolný

Oblíbenost Rallye na pohodu dokládá i další pravidelný účastník.

"Auta jsou mým koníčkem, rád se dívám i svezu. S kolegou Aloisem Hudečkem jsme tu každý rok v posledních pěti letech. Letos dělám spolujezdce v Mercedesu," říká Petr Holík.

"Skalka má své neopakovatelné kouzlo. Zastavujeme i v Čechách pod Kosířem a končí se ve Slatinicích. Všechno jsou to krásná místa regionu," dodal Holík.

Sobotní dožatá v Pivíně pod taktovkou divadelního souboru Větřák. 17.8. 2019
Kosy připravit a jedeme! V Pivíně si se zpěvem a úsměvem užili dožínky
Pohádkový les ve Žraloku - 17. 8. 2019
Pohádkový les ve Žraloku pobavil 1049 dětí. Podívejte se na ten mumraj