"Nevěděli jsme, co od toho můžeme čekat. Šli jsme jak se říká do tmy. Jsme rádi, že se lidi pobavili a dobře si zahráli," komentoval jeden z organizátorů Jaroslav Karafiát.

Věkový průměr účastníků se pohyboval okolo čtyříctky.

"Je to dáno tím, že za našich mladých let nebyly Plystationy, mobily a počítače. Hráli jsme šprtec nebo stolní hokej," vysvětloval Karafiát, jenž oživuje zapomenutou tradici společně s Ondrou Remencem.

Pro účastníky bylo přichystáno pět hracích stolů, na kterých se během soboty odehrávaly líté bitvy. Každý gól, zejména v ženské kategorii byl provázen euforickou radostí.

Plumlovská přehrada - pláž U vrbiček
Kdo s koho? Na přehradě se schyluje k „boji o pláž“
Chátrající motel Čubernice u plumlovské přehrady
Čubernice půjde časem k zemi. Mají tam vyrůst rodinné domky

Nabudil mě první gól

Něžné pohlaví hrálo systémem každý s každým a palmu vítězství si odnesla Karla Buráňová z Prostějova.

"Vůbec to nehrávám. Kluci mě přemluvili, abych se přihlásila. Před turnajem jsem odehrála dva zápasy. Jakmile jsem dala první gól, tak mě to nabudilo a už to šlo samo," smála se šťastná vítězka a dodala: "Jestli bude další podobná soutěž, určitě přijdu znovu."

Na druhém místě o bod zpět skončila Andrea Matušková, bronzovou pozici získala Iveta Melicharová.

Muži hráli nejprve ve dvou základních skupinách po devíti, z nichž postupovalo do vyřazovacího systému šestnáct hráčů.

Prostějovští jeskyňáři slaví padesát let spolku.Vedoucí prostějovských jeskyňářů Miroslav Vaněk.
Prostějovští jeskyňáři slaví kulaté jubileum

Vítězství po 20 letech

Vítězem skupiny A se stal Milan Kubeš, béčko ovládl Zdeněk Vysloužil.

V play off hraném na dva vítězné zápasy se pak prokousali do semifinále Radim Lukáš, Ondřej Remenec, Radim Karafiát a Zdeněk Vysloužil. Do titulového souboje došli Ondřej Remenec proti Zdeňku Vysloužilovi a po nervy drásající bitvě slavil nejtěsnější vítězství druhý jmenovaný.

"Vůbec jsem s tím nepočítal. Nehrál jsem to dvacet let. Postupně se mi ale začalo dařit a drželo se mě i štěstí," komentoval přešťastný vítěz a dodal: "Před pořadateli i soupeři musím smeknout. Turnaj proběhl bez zádrhelů a ve fér atmosféře."

Třetí pozici vybojoval Radim Lukáš.

Pro nejúspěšnější účastníky byly připraveny lukrativní věcné ceny a nádherné poháry, které předávala mostkovická místostarostka Jitka Vánská.

"Neděláme to pro zisk. Jsme rádi, že se lidi sejdou a pobaví se. Poděkování za podporu patří obci Mostkovice, Sokolu Mostkovice a dalším partnerům. Do budoucna přemýšlíme i o dětské kategorii, rozhodně chceme pokračovat," uzavřel Jaroslav Karafiát.

Dalšími partnery Mostkovice Cupu byla Zastavárna Spider, Klenoty u Muzea Buráňová a Truhlářství Vorem.

Zeliáda a ovocné mlsy ve Víceměřicích 2019
Na Zeliádě si návštěvníci pochutnali, sešlo se přes 100 vzorků
Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Povinná výhra. Jestřábi vypráskali Kadaň i počtvrté v sezoně

VÝSLEDKOVÝ SERVIS – MOSTKOVICE CUP 2019

ŽENY
1. Karla Buráňová 10 bodů/skóre 7:2 (- Matušková 0:0,- Melicharová 1:0,- V. Buráňová 2:0,- Špičáková 2:1,- Kováčová 0:0,- Hanáková 2:1). 2. Andrea Matušková 9/7:0 (- Melicharová 2:0,- V. Buráňová 0:0,- Špičáková 2:0,- Kováčová 3:0,- Hanáková 0:0). 3. Iveta Melicharová 5/5:8 (- V- Buráňová 1:1,- Špičáková 2:0,- Kováčová 1:0,- Hanáková 1:4). 4. Věra Buráňová 5/2:4 (- Špičáková 0:0,- Kováčová 1:1,- Hanáková 0:0). 5. Veronika Špičáková 5/4:6 (- Kováčová 1:0,- Hanáková 2:0). 6. Iveta Kováčová 4/3:7 (- Hanáková 2:1). 7. Kateřina Hanáková 4/6:7.

MUŽI
1. Zdeněk Vysloužil. 2. Ondřej Remenec. 3. Radim Lukáš. 4. Radim Karafiát. 5.-8. Milan Kubeš, Petr Uličný, Jaroslav Karafiát a František Richter. 9.-16. Milan Lassmann, David Snášel, Jaromír Matěj, Petr Komínek, Jiří Hanák, Petr Mikšovič, Milan Janeček a Jakub Burda. 17.-18. Ondřej Moskal a František Veleba.