„Je to už 13. ročník, na startu máme desítku továrních traktorů, desítku strojů domácí výroby, čtyři frézky a jednu sekačku. Navíc jsou tu další nablýskané tovární kusy jen tak na ukázku“ sdělila s úsměvem Lucie Bokůvková coby jedna z pořadatelek.

„Soutěžní stroje čekají tři základní disciplíny v podobě slalomu, průjezdu bahnitou tratí a tahání velkého bagru pana Havránka,“ doplnila s tím, že o bezpečí závodníků i diváků se starají hasiči.

Nejvzdálenější jezdec se svým traktorem podle ní přijel až z Plzně. „Musel vstávat ráno už ve čtyři hodiny, aby to k nám stihl. Strašně se na soutěž těšil,“ vysvětlila Lucie Bokůvková.

Bílý fantom v akci

„Promiňte, ale teď už musím zahlásit začátek soutěže,“ rozloučila se se mnou a už křičí do mikrofonu: „Milí závodníci, vážení diváci, během pár okamžiků nám začne druhá soutěž s názvem Bahno, bílý fantom nám teď vytýčí trať, tak se pozorně dívejte a závod si hezky užijte.“

A pak už to jelo jako na drátkách. Traktory zdolávaly na čas trať s bahnitým úsekem. Někteří rychle, jiní s obtížemi, ale všichni s úsměvem. A divácká kulisa k tomu byla vynikající.

Navíc byl pro návštěvníky nachystaný i bohatý doprovodný program. Mohli využít zdarma kolotoč, skákací hrad, vylézt po několikametrové výšky po provazovém hasičském žebříku nebo obdivovat ukázky policejní techniky s komunistické éry. A nechybělo ani něco dobrého k pití a zakousnutí. K večeru pak všem do pohody začala hrát hudební skupina Funny Band.