Hřiště hostilo olympijské medailisty. Tištínské hody měly v letošním roce širší rozměr. Do provozu bylo uvedeno i víceúčelové hřiště a s velkou parádou. Vesničku na jihu Prostějovska poctili svou návštěvou nejslavnější čeští olympionici historie.

Ve hře hledej zálibu, holduj sportu pohybu. S tímto mottem šli s kůží na trh tištínští zastupitelé v čele se starostkou.

"Chystali jsme se poctivě, společně vytvářeli scénář a choreografii. Vše nám ale málem zhatila nepřízeň počasí. Ještě ve čtvrtek bylo dětské hřiště po bouřce pod vodou, naštěstí ale voda do soboty zmizela," popsala drama posledních dnů starostka Alena Wagnerová.

Bílé dresy se lvíčkem na prsou. Originální cvičební úbory představily jako první místní děti. Ty si na oranžovém umělém povrchu zacvičily na úvod. Následovala street workoutová exhibice a aktivně se zapojilo i přítomné obecenstvo.

Oslavy 630 let povýšení Prostějova na město. 26. června 2021
Prostějov slavil 630 let středověkým průvodem. Přijel i markrabě Jošt

Zlatým hřebem programu byl ale nástup všech zastupitelů v dobových sportovních úborech. Postupně přicházeli za velkého aplausu Emil Zátopek, Olga Šípková, Lukáš Krpálek, Helena Fibingerová, Petra Kvitová, Vavřinec Hradilek a Věra Čáslavská.

"Pozvali jsme i Romana Šebrleho, ale odmítl," zavtipkoval zastupitel Miroslav Malý.

"Dala bych i kladinku, ale nemám hladinku," pravila s úsměvem starostka představující Věru Čáslavskou, s tím, že scénář dávalo dohromady celé zastupitelstvo, veršíky pro sportovce skládala Marie Skácelová.

Vybudování víceúčelového hřiště stálo 5.5 milionů korun. Obec dostala dotaci ze zdrojů Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 3.6 milionu korun, půl milionem přispěl Olomoucký kraj a zbývající částka šla z rozpočtu obce.