Nesmrtelná láska. Sobotní dopoledne v obřadní síni prostějovské radnice bylo unikátní. Manželé Novákovi zde v doprovodu celé rodiny obnovili svůj manželský slib. Stalo se tak po těžko uvěřitelných 75 letech.

"Osobně si nepamatuji, že bychom tady měli takové výročí. Už před pěti lety, zde Novákovi obnovovali sedmdesát let společného manžeslkého života a dnes tu jsou ve zdraví opět," komentovala oddávající Ivana Hemerková.

Příběh Věry a Adolfa Novákových se začal odehrávat v průběhu druhé světové války. Svůj první manželský slib si dali 25. března 1944 v prostějovském kostele Svatého Petra a Pavla.

"Tatínek měl tehdy jednadvacet let, maminka devatenáct," informovala nejmladší ze tří dětí, dcera Věra Profousová, která doplňuje:

"Poznali se v cukrárně naproti Avionu. Tam maminka pracovala a tatínek byl věrným zákazníkem."

Dnes šestadevadesátiletý Adolf, byl všestranným nadšeným sportovcem a filatelistou.

"Sbíral známky, výborně hrál stolní tenis za OP Prostějov a věnoval se také jachtingu. Maminka pracovala celý život v cukrárně, kde byla dlouhé roky i vedoucí. Je o dva roky mladší než tatínek, a je vášnivou čtenářkou," doplnila dcera Věra.

Manželé Novákovi žijí v současné době v prostějovském domově důchodců a s úsměvem slibují, že za pět let oslaví společnou osmdesátku.