„Hlavním cílem akce je přimět děti ke sportu," sdělil basketbalista a jeden z organizátorů projektu Jiří Novotný.

Právě basketbalu se týkaly veškeré úkoly, které desítky ptenských školáků dostaly. Házení míči různých velikostí a různé váhy na cíl, dribling ale také překážková dráha. To byly jen některé cviky, které školáci podstoupili.

Zápasit však často nemuseli pouze s překážkami ale také s obřím basketbalovým maskotem Bastym, který jim sportovní výkony svým pošťuchováním místy notně ztěžoval.

„Je to moc pěkně vymyšlené. Dobře vypadá překážková dráha, ale ještě jsem ji nevyzkoušela. Nejtěžší pak pro mě bylo házení míčem, byl velký problém se trefit," prozradila Tereza Plevová, která v jednom z šesti mužstev bojovala o prvenství i reprezentační dres.

Deváťáci pak dostali i něco navíc – možnost zahrát si s basketbalisty Prostějova Adamem Gogou a Martinem Novákem.

Ti se tak stali dalšími význačnými sportovci, kteří se na půdě školy objevili. Před dvěma lety se totiž děti při stejné akci mohli setkat s krasobruslařem Tomášem Vernerem, loni pak dorazil lyžař Ondřej Bank.

„Do akce se tentokrát zapojilo asi sedmdesát žáků. Během dopoledne si štafetovým způsobem projdou řadu basketbalových úkolů," řekla Deníku učitelka Markéta Kohoutová, která se na organizaci akce ve Ptení podílí.

Nejedná se však o jedinou aktivitu, do níž se žáci zapojují. Účinkují totiž také ve školním divadle, které hraje i pro veřejnost, podílí se i na Pálení čarodějnic.

V neposlední řadě pak ve škole na konci března připravili první Noc vědců.

„Zúčastňujeme se také projektu Celá škola sportuje či Dne Země. Vždycky plánujeme, že akcí bude trošku míň, nakonec však jejich počet ještě naroste," řekla s úsměvem ředitelka školy Viera Šmilňáková.

Některé pak podle jejích slov čeká změna.

„Například u Noci vědců to vypadá, že by příští rok mohla být určená i pro veřejnost," vysvětlila.